Спалах гепатиту А на Вінниччині: на стаціонарі з діагнозом 174 пацієнти, з них 29 – діти


17:2430.10.2023

У Вінницькій області після виявлення спалаху вірусного гепатиту А на стаціонарному лікуванні з підтвердженим діагнозом на сьогодні перебуває 174 пацієнти, 29 з них – діти, повідомили у понеділок у МОЗ України, пише УНН.

“На стаціонарному лікуванні з підтвердженим діагнозом сьогодні перебуває 174 пацієнти, серед них – 29 дітей. Ще 25 пацієнтів одужали, їх виписали з медзакладів”, – ідеться у повідомленні.

Деталі

Як вказали у МОЗ, попередньо розглядаються 4 різні джерела інфекції, які могли призвести до спалаху вірусного гепатиту А на Вінниччині. Кожен з факторів опрацьовується паралельними командами з широким лабораторним контролем. Також лікарі додатково опитують пацієнтів з підтвердженими діагнозами та уточнюють зв’язки, які вказують на спільне джерело інфікування.

“Над розслідуванням 4 факторів спалаху паралельно працюють групи контролю та епідеміологічної безпеки. Вже обстежено більше ніж 100 осіб, робота яких повʼязана з обслуговуванням населення, продуктами харчування та іншими епідемічно небезпечними сферами, зокрема на ринках та стихійних точках продажу продуктів. Продовжується додатковий лабораторний контроль на об’єктах водопостачання та підприємствах, які забезпечують продаж питної води та її розвезення. Після засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на рівні області будуть визначені додаткові профілактичні заходи в місті”, – сказав заступник голови МОЗ – головний санлікар Ігор Кузін.

Читайте: На Вінничині з гепатитом А госпіталізовано 135 пацієнтів© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube