Сьогодні день ментального здоров’я: як війна вплинула на психоемоційний стан українців


14:0510.10.2023

Сьогодні, 10 жовтня, відзначається День ментального здоров’я. Подія була заснована у 1992 році за ініціативи ВООЗ та Всесвітньої Федерації психічного здоров’я, пише УНН.

За оцінками фахівців, близько 450 мільйонів мешканців нашої планети страждають на різноманітні психічні розлади та захворювання.
Безумовним лідером є депресія. Згідно лише офіційних на неї страждають більше 264 мільйонів людей на Землі. Багато з них намагаються вирішити проблему самотужки, не звертаються до лікарів, що може призвести до фатальних наслідків.

Щороку близько 800 тисяч чоловік вчиняють самогубства, більше трьох мільйонів — помирають від зловживання алкоголем, викликаного депресивним станом.

Повномасштабна російська агресія серйозно вплинула на психоемоційний стан мільйонів українців. Біль втрати через смерть близьких людей на полі бою або від обстрілів, розлука з рідними, які виїхали за кордон, фінансові труднощі, невпевненість у завтрашньому дні — все це суттєво впливає на психічне здоров’я українців.

Як зазначає, Національний інститут стратегічних досліджень, згідно з даними соціологічних опитувань, 71 % українців відчувають стрес або сильну знервованість. Серед їхніх причин на першому місці — повномасштабна війна з Росією (72 %) і фінансові складнощі (44 %). З-поміж аспектів війни, які спричиняються до стресу або сильної знервованості, на першому місці перебуває безпека близьких (63 %) і втрата роботи або джерела доходу (42 %).

За оцінками експертів, 40–50 % населення України потребуватимуть психологічної допомоги. У певних групах населення кількість таких людей буде становити: з-поміж військових та ветеранів — 1,8 млн; серед людей старшого віку — 7 млн; близько 4 млн — дітей та підлітків. Прогнозована потреба в допомозі з питань психічного здоров’я на первинній ланці медицини — 27 млн звернень. Водночас близько 3–4 млн українців матимуть певний розлад психічного здоров’я — помірної або тяжкої форми.

На даний момент в Україні реалізовується національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, яка враховує найкращий досвід західних країн.

У рамках програми різні форми навчання вже пройшли близько 60 тисяч фахівців, які допомагають і допомагатимуть українцям зберегти своє ментальне здоров’я.

Читайте: В Україні запроваджено нову психосоціальну послугу з формування життєстійкості© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube