З початку року в Україні провели понад 400 пересадок органів


22:4109.10.2023

За 9 місяців 2023 року в Україні провели 406 трансплантацій органів, що більше, ніж за увесь минулий рік (384). Про повідомив генеральний директор Українського центру трансплант-координації Дмитро Коваль, пише Кореспондент.

Повідомляється, що найбільшу кількість трансплантацій за цей період провели у Першому медичному об’єднанні Львові – 90, Національному Інституті хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова – 71 та Інститут серця МОЗ України – 60.

Коваль зазначив, що пересадки органів в Україні проводять у 24 центрах трансплантації, а також, що українські трансплантологи опановують операції нових рівнів складності.

“Транспланткоманди успішно пересаджують серце, печінку, легені, нирки, підшлункову залозу. Стабільно залишається вищим відсоток трансплантацій від померлого донора: 64% – від посмертного і 36% – від живого донора. Це співвідношення є одним з показників дієздатності системи трансплантації. Попри війну і проблеми, які вона створює, наші медики продовжують розвивати напрямок трансплантації “, – наголосив керівник центру.

За його словами, зросли й показники трансплантацій гемопоетичних стовбурових клітин.

“За 9 місяців 2023 року їх провели більше, аніж за повний 2022 рік: 251 трансплантація у нинішньому році і 223 за увесь попередній. Найбільше пацієнтів отримали таку медичну допомогу в Національному інституті раку – 51, Черкаському клінічному онкологічному центрі – 47 та “Охматдиті – 45. Також у трьох медцентрах проводять алогенні трансплантації, в тому числі і найскладніші, від неродинного донора. Лідером залишається НДСЛ “Охматдит”, де проведено 18 алогенних трансплантацій від неродинного донора. У вересні до Охматдиту задля порятунку маленького пацієнта рятівні донорські клітини навіть доправили з США”, – сказав Коваль.

Читайте: Вперше в Україні виконана спліт-трансплантація печінки: орган успішно пересадили малюку і дорослому© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube