«Homo Ludens» у Миколаєві: «Оскар і Рожева пані» на великій сцені, театральний квартирник і «Чекаючи на Годо» (ФОТО)


14:1405.10.2023

Четвертий день XII+I фестивалю «Homo Ludens», що триває у Миколаївському академічному художньому драматичному театрі, був насиченим і цікавим на події не менш, ніж попередні.

Про це повідомили в управлінні з питань культури та охорони культурної спадщини ММР, передає Інше ТВ.

Так, 4 жовтня головною подією дня став показ на Великій сцені театру, що не працювала з початку повномасштабного вторгнення. Першою виставою цього сезону стала постановка народного артиста України Льва Сомова «ОСКАР І РОЖЕВА ПАНІ». У спільному театральному проєкті Мукачівського драматичного театру та Незалежної платформи «Театральна біржа» (м. Київ) до уваги глядачів була презентована іронічна драма, що дарує надію та віру, вчить доброті й любові до ближнього.

Цього дня на Сцені в укритті демонструвався театральний квартирник «Директорська ложа». Історія розповідає про двох відомих людей – директора-художнього керівника Миколаївського академічного художнього драматичного театру, заслуженого діяча мистецтв України Артема Свистуна і режисера, директора Відокремленого підрозділу «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв», доктора педагогічних наук, доцента Віктора Мозгового, який, до речі, виступив режисером постановки. Було цікаво побачити роботу харизматичного «директорського» дуету двох друзів із невимушеною імпровізацією, а ще дізнатися цікаві факти з театрального життя. Прикрасили квартирник яскравими сольними виступами провідні актори театру: Марина Васильєва, Григорій Черемушев, Анастасія Мезенцева, Ольга Сторожук.

Також 4 жовтня у форматі «сцена на сцені» глядачі переглянули трагіфарс на 2 дії Семюеля Беккета «Чекаючи на Годо» від київських акторів Незалежного проєкту «Театральна біржа». Режисер-постановник – народний артист України Лев Сомов. Вистава вкотре привернула увагу сучасників до головних питань життя: його знецінення у зоні відчудження.

Тим часом на фестивальній літературній сцені у Центральній бібліотеці ім.М.Л. Кропивницького м.Миколаїв відбулася зустріч із письменником, професором, перекладачем, заслуженим діячем мистецтв України Василем Неволовим «Творчі мандри через роки». До речі, досвідчений театрознавець цього року очолив роботу фестивальної експертної ради «Homo Ludens». Під час спілкування з гостями літературної сцени Василь Неволов ділився своїми роздумами щодо творчого процесу, зокрема, розповів подробиці написання останньої книги з трилогії «Творчі мандри», що побачила світ до 75-річчя митця.

Як повідомляло Інше ТВ, 3 жовтня на літературній сцені відбулась зустріч з театральним митцем, продюсером і волонтером Михайлом Журавлем (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube