Український проект збереження культурної спадщини SUCHO став переможцем премії Europa Nostra Awards 2023 і отримає 10 тис.євро


22:4204.10.2023

Премія Europa Nostra Awards щорічно вручається найбільш значущим чи амбітним проектам та ініціативам за збереження європейської культурної спадщини.

Цього року серед лауреатів Гран-прі премії, які отримають грошову винагороду в розмірі 10 тис.євро, є і український проект Saving Ukrainian Cultural Heritage Online (SUCHO).

Про це повідомляється на сайті премії, передає Інше ТВ.

«Ця велика мережа міжнародних волонтерів, мобілізована групою провідних фахівців у сфері спадщини, швидко відреагувала на загрози для спадщини, спричинені брутальним вторгненням Росії в Україну, і розпочала свою роботу в перші дні війни. Використовуючи наявні цифрові інструменти, ці волонтери допомогли забезпечити збереження величезної кількості об’єктів української спадщини. Вони також доклали значних зусиль для оцифрування колекцій, що перебувають у зоні ризику», – йдеться в описі проекту на сайті премії.

Додамо, що, окрім українського проекту, лауреатами Гран-Прі цього року стали Королівські сади Венеції (Італія), міст Деба (Іспанія), проект ACTA VISTA (Франція) та Музей літератури Ірландії (MoLI, Дублін, Ірландія).

Як повідомляло Інше ТВ, В Миколаєві оцифрують 300 експонатів врятованої колекції Музею мариністичного живопису з Очакова (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube