Конфісковану в США стрілецьку зброю передали в Україну


13:1716.08.2023

Вперше в історії конфісковану в США стрілецьку зброю передали до іншої країни, а саме до України. Перша партія вже прибула до Києва, вона налічує 101 одиницю зброї, повідомляє комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, передає УНН.

У серпні 2022 року Департамент поліції Маямі запустив програму добровільного викупу зброї, аби допомогти Україні у захисті від російської агресії. У програмі можна було обміняти стару, невикористану чи знайдену зброю на подарункові картки. За короткоствол пропонували 50 доларів, за дробовик чи гвинтівку – 100 доларів, а за потужну штурмову гвинтівку (калібр 223, AR-15, AK-47) – 150 доларів.

Крім зброї, яку добровільно передали громадяни, поліція також додала до програми конфісковану зброю, яка була вилучена у бандугруповань.

Зазначається, що перша партія американської цивільної зброї була передана Національній поліції України, а саме правоохороням Ірпеня. До цієї партії увійшли 101 одиниця зброї від поліції Маямі, а до неї – 148 000 набоїв.

Очікується, що в майбутньому будуть передані ще партії зброї.

“Напевно, з усіх моїх проєктів цей – найскладніший, для розуміння: візит до США відбувся на початку листопада 2022 року, зараз — середина серпня 2023 і доставка не відбувался б взагалі, якби з української та американської сторони нас не обʼєднувала єдина потужна мета”,- повідомив народний депутат Марьян Заблодський.

Читайте: Латвія і Естонія домовились співпрацювати в питаннях щодо конфіскації активів на користь України© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube