На Миколаївщині паліїв трави притягнули до адміністративної відповідальності


12:5716.08.2023

Однією з проблем, яка постає щороку після завершення зернозбиральної кампанії, є неконтрольовані штучні підпали сухої трави та стерні. На території Миколаївщини ситуація із паліями, на жаль, така сама.

Рятувальники Миколаївщини неодноразово наголошували на тому, що такі дії є грубим порушенням законодавства, а за їхнє вчинення передбачено адміністративну відповідальність та накладення штрафу.

Однак слова на деяких сільгосппідприємців не діють та щороку після збирання врожаю вони навмисно спалюють на полях стерню або солому. Окрім порушення законодавчих норм, вони навіть не замислюються над тим, що безконтрольне випалювання сухостою може призвести до загоряння сусідніх полів, лісосмуг або про те, що вогонь може перекинутись на поруч розташовані житлові будинки чи господарчі будівлі, сади тощо.

Тож іноді доводиться мовою закону пояснювати людям, що їхні дії є неправильними. Так, нещодавно в с. Явкине Баштанського району загорілись пожнивні залишки та сухостій. Площа пожежі становила 2,3 га. Як потім стало відомо, виникла вона через самовільне випалювання сухої рослинності, тож паліїв знайшли та притягнули до адміністративної відповідальності.

Загалом станом на 16 серпня на території області виникло вже 994 пожежі на відкритих територіях, та серед них також є епізоди, коли сухостій підпалювали навмисно.

Підрозділи Головного управління ДСНС України своєчасно реагують на всі повідомлення та ліквідовують пожежі. Але хотілося б укотре звернутися до всіх громадян! Не можна випалювати стерню та суху рослинність! Це може призвести до непоправних наслідків, а також у разі перекидання вогню на житловий сектор або сусідні засіяні поля – ще й до значних матеріальних збитків. Не провокуйте пожежі в екосистемах! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки! Бережіть своє майно та життя! В екстрених ситуаціях звертайтеся за номером 101!

Як повідомляло Інше ТВ, 13 серпня на Миколаївщині було зареєстровано 9 пожеж, 7 з яких – на відкритих територіях.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube