“Наступна зупинка – Місяць”. Індійський космічний апарат “Чандраян-3” вийшов на місячну орбіту


09:0006.08.2023

Космічне агентство Індії ISRO повідомило, що його апарат Чандраян-3 вийшов на орбіту Місяця.

Мета індійської місії, яка стартувала 14 липня, — здійснити першу в історії посадку поблизу маловивченого південного полюса Місяця.

Про це пише Delfi, передає Інше ТВ.

Очікується, що спробу посадки на Місяці буде здійснено 23 чи 24 серпня. У разі успіху Індія стане четвертою країною у світі після США, СРСР та Китаю, якій вдалося здійснити м’яку посадку свого корабля на Місяці.

“Чандраян-3” з орбітальним апаратом, посадковим модулем та місячним ровером стартував із Космічного центру імені Сатіша Дхавана, розташованого на острові Шріхарікота в Бенгальській затоці. Понад тиждень після старту він провів на земній орбіті, а у вівторок був відправлений у напрямку Місяця в результаті гравітаційного маневру (тобто коли для прискорення апарату використовувалась земна гравітація).

“Двигуни успішно відпрацювали на перигеї, і ISRO відправило апарат на трансмісячну орбіту. Наступна зупинка – Місяць”, – повідомили представники індійського агентства.

Як випливає із порядкового номера корабля, це вже третя місія в амбітній індійській програмі вивчення Місяця. Перша була запущена ще в 2008 році, і тоді в результаті ретельних пошуків індійцям вдалося вперше виявити сліди води біля поверхні і з’ясувати, що вдень у нашого супутника з’являється незначна, але все ж таки атмосфера.

Друга місія “Чандраян-2”, яка також включала орбітальний та посадковий модулі та місячний ровер, була запущена у 2019 році, проте виявилася успішною лише наполовину. Її орбітальний модуль, як і раніше, обертається навколо Місяця і вивчає його, проте посадковий модуль через збій, що стався в останню хвилину в системі гальмування, здійснив жорстку посадку і вийшов з ладу.

Однак на помилках вчаться, і фахівці ISRO проаналізували всі дані останньої аварії, після чого змоделювали на комп’ютері цілу серію посадок, щоб уникнути помилок під час реального лунання. Якщо цього разу все пройде гладко, “Чандраян-3” вагою майже 4 тонни і вартістю $75 млн завершить те, що не вдалося його попереднику.

Індійська місячна програма була задумана ще на початку 2000-х, коли в IT-індустрію прийшло багато молодих талановитих людей, і в країні розпочався розквіт високих технологій. Успіх місії “Чандраян-1” багато в чому був побудований саме на цьому, а потім космічна програма стала предметом національної гордості, і зараз кожен випускник технологічного коледжу чи університету мріє працювати на ISRO.

“Якщо ми хочемо зробити з Місяця космічний форпост, ворота в далекий космос, то нам необхідно провести куди глибші дослідження, щоб з’ясувати, які житла ми можемо там побудувати з підручних матеріалів і як доставляти туди необхідні вантажі, — каже директор проекту “Чандраян” Мілсвамі Аннадураї. — Так що кінцева мета індійських місій полягає в тому, щоб одного разу Місяць, що знаходиться на відстані 360 тис. кілометрів від Землі, став одним із земних континентів, а ми були б не пасивними глядачами, а жили активним життям на цьому континенті з гарним захистом, і ми маємо працювати у цьому напрямі”.

Як повідомляло Інше ТВ, Наче з фантастичного фільму: в США показали новий “тихий” надзвуковий реактивний літак NASA X-59 (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube