Наче з фантастичного фільму: в США показали новий “тихий” надзвуковий реактивний літак NASA X-59 (ВІДЕО)


19:2105.08.2023

Lockheed Martin викотила з ангару “тихий” надзвуковий реактивний літак NASA X-59, який виглядає як повітряне судно з науково-фантастичного фільму.

Про це повідомляє Space.com, передає ЛіГА.Tech. 

X-59 QuessT (Quiet SuperSonic Technology) — експериментальний реактивний літак, метою якого є зменшення звукового гуркоту, який виробляють літаки, що долають звуковий бар’єр. Очікується, що надзвуковий перехід X-59 буде схожим на звук хлопку дверей автівки неподалік. 

Компанія Lockheed Martin, яка будує реактивний літак на своєму заводі Skunk Works у Палмдейлі, штат Каліфорнія, опублікувала відео, на якому показано, як X-59 викочується з ангару, виглядаючи готовим до польоту.

Відео демонструє унікальну геометрію X-59, що має гостру розширену носову частину довжиною 11,5 метрів. Однак через довжину цієї носової частини пілоти, які керують X-59, не зможуть точно бачити з передньої частини кабіни, яка навіть не має лобового скла, спрямованого вперед.

Щоб виправити це, експериментальний реактивний літак оснащено системою зовнішнього бачення, яку NASA називає XVS. XVS — це, по суті, система відеоспостереження, що складається з камери, спрямованої вперед, і дисплея, встановленого в кабіні перед пілотом X-59. Відповідно до заяви NASA від 2019 року, система використовує “спеціальне програмне забезпечення для обробки зображень і системи камер, щоб створити передню пряму видимості від пілота X-59 у доповненій реальності разом із графічним накладанням даних польоту”.

Команди NASA і Lockheed Martin мають провести наземні випробування, щоб переконатися, що літак безпечний і готовий до польоту. Після того, як він буде готовий до льотних випробувань, реактивний літак пролетить над житловими районами, щоб проаналізувати, як люди на землі реагують на зменшений звуковий удар. Коли ці дані будуть отримані, NASA передасть їх регулятору – Федеральній авіаційній адміністрації (FAA), щоб отримати дозвіл на комерційні надзвукові польоти.

За даними FAA, надзвукові польоти над землею та на певній відстані від берегової лінії Сполучених Штатів заборонені з 1973 року.

Як повідомляло Інше ТВ, В Естонії пройшли навчання літаків-носіїв ядерної зброї© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube