Словаччина передала Україні ще дві гаубиці Zuzana 2 (ФОТО)


21:4303.08.2023

Міністерство оборони Словацької Республіки передало Україні ще дві одиниці самохідних артилерійських установок Zuzana 2 з пакету з 16 одиниць, які спільно фінансуються Королівством Данії, Королівством Норвегії та Федераивною Республікою Німеччина.

Усі 16 штук вартістю приблизно 92 мільйони євро надійдуть в Україну до кінця 2024 року.

Про це повідомили в Генштабі ЗСУ, передає Інше ТВ.

Символічна передача цієї техніки відбулася 1 серпня 2023 року за участю Прем’єр-міністра Словацької Республіки Людовіта Одора, Міністра оборони Словацької Республіки Мартіна Скленара, а також послів вищезазначених трьох країн, України, державного секретаря Міністерства оборони Маріана Маєра, Державного секретаря Міністерства закордонних та європейських справ Петра Мішика та представників та представниць компаній, які беруть участь у виробництві.

Захід став символом спільної непохитної підтримки України в її зусиллях захистити свою країну та захистити життя свого народу від російської агресії.

На церемонії був присутній Надзвичайний і Повноважний Посол України в Словацькій Республіці Мирослав Кастран Myroslav Kastran, який наголосив: “Цей проєкт є прикладом успішної співпраці та основою для нового військово-технічного співробітництва між Словаччиною та Україною”.

«Цей проект є спільними зусиллями чотирьох країн, які об’єднали свої сили та ресурси, щоб допомогти Україні захиститися від безглуздої російської агресії. Це чітке вираження нашої волі та зобов’язання допомагати Україні стільки, скільки це необхідно. Окрім пріоритетної мети – допомогти сусіду, на якого напав агресор, замовленням у 16 САУ вартістю 92 мільйони євро також є значним фінансовим стимулом для оборонної промисловості Словаччини та гарною новиною для зайнятості та економіки. Дякуємо всім, хто зробив цю ініціативу успішною. Я вірю, що нашою співпрацею ми вже будуємо добрий приклад, на який Україна, Словаччина та наші союзники можуть покластися», – сказав міністр оборони Словацької Республіки Мартін Скленар.

«Сьогоднішній день є результатом відмінної міжнародної співпраці, але це доказ того, що вже в Словаччині ми можемо виробляти сучасні та надійні технології, які відповідають навіть найсуворішим міжнародним стандартам», – сказав Прем’єр-міністр Словацької Республіки Людовіт Одор.

Крім поточного проекту, Словацька Республіка вже поставила українській стороні ще 8 одиниць, тобто батарею гаубиць, на підставі контракту, укладеного в червні 2022 року.

Як повідомляло Інше ТВ, Україна та Словаччина планують спільно створити гаубицю© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube