Зеленський підписав зміни до проходження військової служби: після висновку ВЛК можуть звільняти в запас


12:0119.07.2023

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо змін у питанні виконання військового обов’язку та проходження військової служби. Про це УНН повідомляє з посиланням на інформацію на сайті парламенту.

Як повідомили у Міноборони, закон передбачає, зокрема, можливість військовослужбовцям під час воєнного стану після висновку військово-лікарської комісії з переоглядом бути звільненими в запас. Також він передбачає випробувальний термін при прийнятті на військову службу за контрактом.

“Президент Володимир Зеленський підписав закон № 8169, який удосконалює положення Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» в частині порядку виконання громадянами військового обов’язку та проходження ними військової служби та служби у військовому резерві. Серед іншого, тепер військовослужбовці, які під час дії воєнного стану визнані військово-лікарськими комісіями непридатними за станом здоров’я до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців можуть бути звільнені в запас”, – повідомили у Міноборони.

Деталі

Як повідомляв раніше член комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, ним також встановлюється випробувальний термін при прийнятті військовослужбовців на військову службу за контрактом. Якщо військовослужбовець не витримав випробувальний термін, – то контракт не украдається.

У документі передбачено осучаснення – приведення у відповідність до сучасних реалій багатьох положень закону про військовий обов’язок і військову службу.

Наприклад, щодо військового патріотичного виховання. Щодо функціонування колишньої системи допризовної підготовки – колишніх «ДТСААФ», які на сьогодні не функціонують.

У законопроекті передбачено, хто входить до складу військових лікарських комісій і яким чином ухвалюється рішення. Для того, щоб унормувати і питання призову на військову службу, і проходження військового медичного огляду.

Як зазначили у Міноборони, зміни зумовлені необхідністю приведення положень у відповідність зі Статутами Збройних Сил України, Законами України «Про фахову передвищу освіту» та «Про професійну (професійно-технічну) освіту». Та потребою розділити положення закону на мирний час та особливий період – поза та в межах періодів проведення мобілізації, дії воєнного стану та стану війни за результатами проведеного в державі правового режиму воєнного стану.

Читайте: Науковців і педагогів не призиватимуть на військову службу© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube