Вчені назвали звички для зміцнення здоров’я мозку


19:4717.07.2023

Нейробіологи Джейсон Шепард і Талія Лернер з Університету штату Юта запропонувавши свої власні, схвалені наукою, звички для підтримки здоров’я мозку. Про це пише Кореспондент.

Вони навели п’ять порад разом із поясненнями і науковими доказами їхньої користі.

1. Давати собі відпочити

“Це означає не просто вимкнути світло і заплющити очі на кілька годин. Йдеться про те, щоб спати від шести до восьми годин, що дає мозку час на обробку нової інформації, формування спогадів і самоочищення. Достатній сон також підвищує адаптивність мозку, допомагаючи йому краще реагувати на нові виклики, що покращує когнітивні функції з віком”, – стверджують вчені.

2. Слідкувати за фізичним здоров’ям тіла

“Регулярна фізична активність не лише підтримує тіло у формі, а й зберігає здоров’я мозку. Фізичні вправи посилюють приплив крові до мозку, допомагаючи йому функціонувати якнайкраще. Згідно з рекомендаціями Центру з контролю і профілактики захворювань США, числом, до якого слід прагнути, є 150 хвилин помірних фізичних навантажень на тиждень. Це не означає, що необхідно щодня відвідувати тренажерний зал; достатньо таких простих занять, як вигул собаки або заняття будь-яким видом спорту”, – радять науковці.

3. Підтримувати зв’язок із зовнішнім світом

“Підтримка міцних стосунків може сприяти поліпшенню емоційного стану, зниженню ризику психічних розладів і зміцненню здоров’я мозку. Цього можна досягти за допомогою таких простих заходів, як обіди з друзями, використання соціальних мереж для підтримання зв’язку з близькими, які перебувають на відстані, або волонтерська робота у своєму районі”, – заявила Лернер.

4. Дізнаватися щось нове

“Нові враження також можуть сприяти зміцненню здоров’я мозку. До них належать подорожі в нові місця, навчання новим навичкам або вихід із зони комфорту в соціальних ситуаціях. Такий новий досвід змушує мозок працювати швидше і краще пристосовуватися до нових умов. Крім того, це додає у ваше життя трохи гострих відчуттів”, – стверджує Шепард.

5. Слідкувати за харчуванням 

“Правильним є повноцінне харчування, що включає фрукти, овочі, нежирне м’ясо і цільні злаки”, – підсумували вчені.

Читайте: Вчені перетворили паперові відходи на ліки© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube