ООН підтвердила загибель майже 9,2 тисяч мирних мешканців в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення росії (ІНФОГРАФІКА)


22:3307.07.2023

Управління верховного комісара ООН із прав людини 7 липня підтвердило загибель 9177 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії.

Такі дані організації від 24 лютого 2022 року до 30 червня 2023-го, пише «Фокус».

“З 24 лютого 2022 р., що ознаменував початок масштабного збройного нападу Російської Федерації, до 30 червня 2023 р. Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) зафіксувало 25 170 жертв серед цивільного населення в 1 504 населених пунктах України, зокрема 9 177 убитих і 15 993 поранених. Жертви серед дорослих, чия стать була відома, чоловіки становили 61 відсоток, а жінки — 39 відсотків. З числа загиблих серед дітей, стать яких була відома, хлопчики становили 57,2 відсотка, а дівчатка — 42,8 відсотка”, — йдеться у звіті ООН.

При цьому, в ООН заявили, що “реальна кількість може бути набагато більшою”.

Моніторингова місія ООН з прав людини, яка перебуває в Україні з 2014 року, каже, що з минулого року було вбито втричі більше мирних жителів, ніж за всі попередні вісім років бойових дій на сході України.

“Фактична кількість жертв серед цивільного населення є значно вищою, оскільки багато повідомлень про окремі жертви серед цивільного населення в певних місцях все ще очікують підтвердження. До таких населених пунктів належать Маріуполь (Донецька область), Лисичанськ, Попасна і Сєвєродонецьк (Луганська область)”, — зазначили в ООН.

ООН підтвердила загибель майже 9,2 тисяч мирних мешканців в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення росії (ІНФОГРАФІКА) 1
ООН підтвердила загибель майже 9,2 тисяч мирних мешканців в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення росії (ІНФОГРАФІКА) 3

Звіти ґрунтуються на інформації, яку Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) зібрала під час інтерв’ю з жертвами та їхніми родичами; свідками; на основі аналізу підтверджувальних матеріалів, конфіденційно наданих ММПЛУ; документах із відкритих джерел.

Як повідомляло Інше ТВ, За кордоном через війну перебувають 20% українців – дослідження© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube