Правила з 1 липня. Чи позбавлятимуть українців у Німеччині виплат за відсутність за пропискою


17:5330.06.2023

Із 1 липня у Німеччині змінюються правила соціальної допомоги від центру зайнятості, яку одержують українські біженці. Однією з умов отримання виплат буде постійне проживання за місцем прописки.

Із необов’язкової причини можна бути відсутнім не більше 21 дня на рік, в інших випадках потрібно буде отримувати дозвіл, повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на uahelp.wiki.

Постійне проживання за адресою прописки стане умовою для отримання виплат
Із 1 липня 2023 року обов’язковою умовою для отримання надбавки до Bürgergeld (допомога, яку одержують біженці з України), є проживання особи за адресою прописки.

Місце проживання, як і раніше, має знаходитися в “ближній зоні” центру зайнятості (Jobcenter), щоб людина мала можливість відвідати можливого роботодавця, сам центр зайнятості або місце проведення заходу: у розумні терміни, без невиправданих зусиль і за свій рахунок.

На сайті buerger-geld.org зазначається, що людина повинна перебувати в межах 2,5 години їзди в один бік (раніше стільки часу відводилося на дорогу в обидва боки).

Крім того, одержувач допомоги має своєчасно відреагувати на повідомлення та запити центру зайнятості у робочі дні.

Для недоступності має бути важлива та попередньо узгоджена (мінімум за 5 днів) з центром зайнятості причина:

  • медичні терміни (запис приймання);
  • церковна подія;
  • важлива громадська подія;
  • самостійний пошук роботи;
  • добровільна робота без суттєвого порушення інтеграції.

Із необов’язкової причини можна бути відсутнім не більше 21 календарного дня на рік, якщо це не перешкоджає інтеграції. Також допускається відсутність через відрядження.

Обов’язок перебувати поблизу місця прописки не стосується суботи, неділі та святкових вихідних днів.

Недоступність людини для центру зайнятості або відсутність без узгодження призводить не тільки до санкцій, а й до повної втрати права на отримання допомоги. Втрачається право на оплату стандартної ставки або оплату витрат на проживання, медичне страхування. Виплати анулюються саме за дні, в які можна довести відсутність людини.

Читайте: Міністри оборонних відомств США і Німеччини пообіцяли продовжувати підтримку України© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube