Росія вербує студентів з Непалу на війну проти України, – ЗМІ


21:4724.06.2023

Студентів з Непалу, які приїхали в Росію для навчання, вербують на війну проти України. Їх заохочують грошовою винагородою.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на російську службу BBC News.

Як повідомляється, навесні 2023 року в соцмережі ТіkТоk з’явилися відео студентів з Непалу, які опинилися в тренувальних таборах армії РФ. В одному з роликів непалець похвалився довідкою про підписання контракту на військову службу. При цьому вказано винагороду в розмірі 195 тисяч рублів на місяць (близько 2300 доларів).

Автор одного з відео розповів, що приїхав з Непалу за студентською візою, але до кінця навчання відчув брак грошей. У зв’язку з цим вирішив піти добровольцем в російську армію. Непалець пройшов медкомісію, склав письмовий тест з російської мови, після чого його зарахували до ЗС РФ.

Він також розповів, що ледь не щодня отримував телефонні дзвінки від непальців, які хотіли б воювати в російській армії. Йдеться і про тих, хто зараз живе в Росії, і про тих, хто залишився в рідній країні. Особливо багато дзвінків від людей, які звільнилися з поліції або Збройних сил. Усі вони кажуть, що для них це спосіб заробити, а потім “не просто залишитися в Росії, а й перевезти сюди сім’ї”.

Однак варто зазначити, що у Непалі найманство є кримінальним злочином.

Читайте: В Непале от «черного грибка» умер первый пациент. И он не болел коронавирусом© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube