У Миколаєві демонтували меморіальну дошку про Раду робітничих депутатів з історичної будівлі, в якій свого часу розміщувалася «Просвіта» (ФОТО)


21:1824.06.2023

В Миколаєві за адресою Шевченка, 64 демонтували меморіальну дошку на честь засідання першої Ради робітничих депутатів 1905 р., яка висіла на історичній будівлі, де розміщувалось Миколаївське відділення всеукраїнського товариства «Просвіта» Миколи Аркаса та працював мистецький гурток міського голови і засновника зоопарку Миколи Леонтовича.

Про це повідомляє Платформа MY ART, передає Інше ТВ.

Сам будинок збудований у 1899 році за проектом миколаївського архітектора та інженера Євгенія Штукенберга за кошти технічного товариства і є однією з головних прикрас сучасної вулиці Шевченка.

Як підкреслюють у Платформі MY ART, культурно-освітня діяльність «просвітян» ніяк не відображена в топоніміці Миколаєва. Так само в місті досі відсутня бодай одна вулиця на честь родини Аркасів.

Публікація створена в рамках проєкту «ПРОщо Миколаїв: деколонізація», який впроваджується за фінансової підтримки Zagoriy Foundation.

Більше читайте в каруселі:

Як повідомляло Інше ТВ, «Перетворити Миколаїв на стовідсоткове українське місто», – історик Юрій Котляр про деколонізацію топонімів (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube