У Болгарії виявили майже 400 сайтів, які поширюють пропаганду РФ


18:3020.06.2023

У Болгарії виявили мережу “сайтів-смітників”, створених для поширення фейкових новин та дезінформації російської пропаганди. Про це 20 червня повідомило видання Euractiv з посиланням на дослідження болгарського аналітичного центру Human and Social Studies Foundation, пише Кореспондент.

Зазначається, що майже 400 однотипних сайтів були створені для транслювання російських наративів болгарській аудиторії. Аналітики вважають, що збільшення кількості таких ресурсів – одна з причин швидкого розповсюдження російської пропаганди в інформпросторі країни.

“На початку року сформувалася невелика мережа агрегаторів, які підсилювали російські наративи. До кінця року вона розрослася у потужну машину (ідентифіковано 370 сайтів), що збільшило поширення кожного меседжу приблизно у 400 разів”, – наголосили експерти.

Вони додали, що сайти скоріш за все використовують платформу Share4Pay, яка платить користувачам за поширення новин у соцмережах.

Крім того, помічена надзвичайно висока активність у Facebook – тисячі постів на сторінках у групах, що отримали понад 7,6 мільйона взаємодій.

За словами авторів дослідження, не усі меседжі російської дезінформації сприймають однаково.

Так, переконання про могутність “другої армії світу”, схоже, знижується, а позитивне сприйняття Путіна обвалилося втричі. Проте краще сприймають наративи про те, що, наприклад, Болгарія на боці України, тому що болгарський уряд залежить від західних партнерів, що Захід “втягнув Росію у війну”, що військова допомога Україні втягує Болгарію у війну.

Читайте: На узбережжі Болгарії знайшли вже третій труп корови: версія, що то корови з Херсонщини, є, але не домінуюча© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube