За кермом. Що українцям треба знати про платні дороги в Європі


12:2211.06.2023

Через військову агресію РФ багато українців були змушені виїхати за кордон. Деякі українці до країн Європи виїхали на власних автомобілях.

«24 канал» розповів, як можна оплатити проїзд платними дорогами у Європі та скільки він коштує.

Чим відрізняються платні дороги від звичайних

У європейських країнах платні дороги відрізняються від безкоштовних якістю покриття та організацією дорожнього руху. На таких автомагістралях немає світлофорів, поворотів ліворуч, а посередині встановлений бар’єр безпеки. Все це дозволяє пересуватися такими шляхами швидше, ніж звичайними.

Всі платні дороги мають безкоштовні альтернативи, але швидкість руху на них значно менша.

Платні дороги позначають спеціальними знаками. На них вказаний номер автомагістралі та інформація про те, що вона є платною (це слово зазначається місцевою мовою або англійською TOLL). На деяких встановлені пункти, де можна внести кошти перед в’їздом на платні ділянки. Також часто використовуються спеціальні електронні пристрої, які реєструють проїзд та автоматично знімають гроші з вашого рахунку.

Як оплатити проїзд платною дорогою

У різних країнах встановлені різні правила оплати проїзду платними дорогами. У деяких випадках можна розрахуватися готівкою чи банківською карткою на пунктах, розташованих на в’їзді або виїзді з платної дороги.

В інших країнах треба купити так звану віньєтку – наліпку, яку треба наклеїти на лобове скло. Зараз стає більш розповсюджена електронна віньєтка.

Також у Європі є онлайн-сервіси, що спрощують процес оплати за користування такими дорогами. Наприклад, у Польщі сплатити за проїзд можна на порталі etoll.gov.pl. А якщо ви їдете через Чехію, то віньєтку можна купити на сайті edalnice.cz.

Скільки коштує проїзд на платних дорогах

В залежності від країни та класу транспортного засобу, вартість проїзду платною дорогою може змінюватися. Може відрізнятись і принцип оплати: за відстань, за певний час або за проїзд через тунель чи міст.

Для легкових автомобілів ціна віньєтки на 10 днів в країнах Європи в середньому становить близько 7 – 15 євро.

Щодо оплати за відстань, то, наприклад, в Італії за 100 кілометрів треба сплатити близько 7 євро, а в Сербії – 6.

Ціна за проїзд через мости та тунелі дуже відрізняється: від 1-2 євро до 50 – 60 євро.

Якщо водій скористався платною дорогою, але не оплатив проїзд, то його очікуватиму штраф. Розмір штрафу може сягнути сотень євро.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube