Не збігається з позицією Орбана: в Угорщині прості люди вважають, що й надалі треба підтримувати українських біженців, – дослідження


15:3005.06.2023

Найвищим у Східній Європі рівень підтримки українських біженців виявився в Угорщині, де суспільство готове продовжувати допомогу і не вважає, що витрачені на неї гроші слід переключати на власних громадян.

Про це йдеться у дослідженні словацької аналітичної організації GLOBSEC, пише ua.news.

Так, соціологічне дослідження було проведене у восьми державах Центральної та Східної Європи: Польщі, Литві, Латвії, Чехії, Румунії, Угорщині, Болгарії та Словаччині. Згідно з результатами дослідження, в тих державах, чиї громадяни найбільше підтримують українських біженців, така підтримка не збігається з публічним іміджем урядів цих країн.

Зазначається, що Угорщина виявилася найприхильнішою щодо допомоги українським біженцям, тоді як в уряду прем’єр-міністра країни Віктора Орбана відкрито проросійська політика. Так, 90% угорців погодилися з тезою про те, що «ми повинні надалі підтримувати біженців з України, адже вони тікають від війни».

В Угорщині також найбільша дельта між рівнем підтримки і противниками такої допомоги. Так, 41% угорців вважає, що «біженці з України отримують підтримку за рахунок наших громадян, слабших і соціально вразливих, які більше її потребують».

Після Угорщини найбільший рівень підтримки українських біженців був зафіксований у Латвії, Польщі та Литві: там 79-82% прихильників подальшої допомоги. У Литві та Польщі 50-52% громадян незадоволені, що допомога українцям відбувається за рахунок зниження фінансування громадян згаданих держав.

У Румунії, Словаччині та Болгарії кількість незадоволених допомогою українським біженцям більша за тих, хто виступає за підтримку. Найгірша ситуація у Болгарії: там проти допомоги виступає 71% громадян, а за – 52%.

Не збігається з позицією Орбана: в Угорщині прості люди вважають, що й надалі треба підтримувати українських біженців, - дослідження 1
Не збігається з позицією Орбана: в Угорщині прості люди вважають, що й надалі треба підтримувати українських біженців, - дослідження 3

Як повідомляло Інше ТВ, Як змінилися настрої біженців в Польщі, що розповідають там про роботодавців (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube