Фінальний тестовий поїзд Київ-Варшава? В Укрзалізниці сподіваються отримати всі погодження від польської сторони, щоб збільшити пропозицію квитків


18:1431.05.2023

Укрзалізниця працює над розширенням прямого сполучення між Києвом та Варшавою.

Сьогодні, 31 травня, в рейс вирушає тестовий поїзд, сформований з 14 стандартних вагонів Укрзалізниці, щоб нарешті отримати погодження від польської сторони.

Про це повідомили в Укрзалізниці, передає Інше ТВ.

“Під час моєї першої поїздки до Польщі на посаді голови правління Укрзалізниці в складі  делегації, яку очолював віцепрем’єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, ми домовилися з польськими колегами про фіналізацію цього проєкту. Раніше було проведено всі випробування, і ми розуміємо, що наші стандартні вагони можуть без перешкод долати відстань від Києва до Варшави та зворотно. Маю надію, що сьогодні останній тестовий заїзд, після якого ми отримаємо зелене світло від польської сторони. Це дозволить у 2-3 рази збільшити пропозицію місць для прямого сполучення між українською та польською столицями”, — зазначив голова правління АТ “Укрзалізниця” Євген Лященко. 

Наразі прямий рейс Київ — Варшава — Київ лишається найдефіцитнішим напрямком. Щоденно тільки у мобільному застосунку УЗ реєструє понад 3 тис. запитів від пасажирів, які шукають квитки за цим сполученням, що в 10 разів перевищує пропозицію місць. Кількість місць обмежена тим, що на сьогодні польські залізничники пропускають за маршрутом Київ — Варшава лише спеціальні вагони «вужчого» габариту RIC, які мають 3-місні купе.

“Укрзалізниця вже відновила курсування всіх ремонтопридатних вагонів такого класу у своєму парку, звернулась до європейських партнерів щодо передачі таких вагонів, але їх не лишилось більше в наявності, а на замовлення та побудову нових піде понад 2 роки. Втім, це не зупинило українських залізничників, адже запит наших пасажирів спонукає знаходити нестандартні рішення. Майже рік тому Укрзалізниця ініціювала та постійно проводить роботу з польським залізничниками щодо реалізації цього проєкту”, — зауважив член правління АТ “Укрзалізниця” Олександр Перцовський.

Ще раніше проведено низку раундів переговорів та узгоджень між українськими та польськими залізничниками щодо сумісності стандартних вагонів Укрзалізниці з модернізованою польської інфраструктурою, отримано технічні погодження від польського регулятора UTK (Urząd Transportu Kolejowego). Також виконано тестовий заїзд поїзда, сформованого з вагонів стандартного для України габариту 1-ВМ. Ці вагони успішно пройшли весь маршрут від Києва до Варшави (із перестановкою візків на станції Ягодин).

На вимогу польської сторони впродовж останніх 2 днів тривали детальні заміри абсолютно всіх габаритів кожного вагона цього поїзда спеціально залученими польськими технічними фахівцями з українською командою залізничників, яка зараз перебуває на прикордонній станції Дорогуськ у Польщі. 

Нагадаємо, що після повномасштабного вторгнення росії та зупинки авіаційного сполучення українські залізничники суттєво розширили мережу міжнародних маршрутів. Зокрема, з Польщею додано пряме сполучення між Києвом та Хелмом (2 щоденні рейси, які зручно стикуються із польськими рейсами на Варшаву), нічні рейси між Києвом та Перемишлем (2 «спальні» рейси на додаток до 2 рейсів Інтерсіті+), окрім столиці пряме сполучення отримали Харків (маршрут Харків — Хелм), Запоріжжя та Дніпро (Запоріжжя — Перемишль), Одеса (Одеса — Перемишль) на додаток до Вінниці, Хмельницького, Тернополя, Львова.

Як повідомляло Інше ТВ, польська залізнична компанія SKPL з 1 червня запустить додаткові рейси в Україну з Варшави до Рави-Руської.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube