До складу ВМС ЗС України прийнято малий броньований артилерійський катер «Буча» (ФОТО)


19:3126.05.2023

Сьогодні, 26 травня, до корабельно-катерного складу ВМС ЗСУ передали малий броньований артилерійський катер «Буча».

На офіційній церемонії включення були присутні Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний, начальник Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Шаптала, заступник Міністра оборони України Володимир Гаврилов та особовий склад ВМС ЗС України.

Про це повідомили в Командуванні ВМС ЗСУ, передає Інше ТВ.

За словами командувача Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірала Олексія Неїжпапи, катер входитиме до складу річкової флотилії, яка була створена минулого року на Київщині.

— Цей катер із серії катерів, що будуються для Військово-Морських Сил з 2016 року. Катер «Буча» був закладений ще до широкомасштабної агресії рф, але його будівництво і державні випробування завершились вже під час активних бойових дій на Київщині. Сьогодні, наказом Міністра оборони, він прийнятий до складу Військово-Морських Сил. На катері піднято прапор Військово-Морських Сил ЗСУ. З цього моменту цей катер — повноцінний член флотської родини тут, на Київському морі. І він захищатиме Україну з річкового напрямку, — зазначив Олексій Неїжпапа.

Віце-адмірал також додав, що річковий флот — це вимога сьогодення.

— З початку повномасштабної агресії рф ніяких сил і засобів ВМС на річці Дніпро не було. Але за ініціативи Командування Сухопутних військ та підтримки Головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного було створено спочатку один дивізіон, потім інший, але в іншому місці – на півдні річки Дніпро. Створений безпосередньо орган управління, який буде здійснювати управління усіма катерами та кораблями на Дніпрі, — це орган управління річкової флотилії. Скоро буде рік, як цей створений організм вже набуває відповідних спроможностей. Він (орган управління — Авт.) у складі відповідних угруповань виконує завдання щодо захисту України з річкового напрямку, — наголосив командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Олексій Неїжпапа.

На катері встановлено сучасне навігаційне і радіолокаційне обладнання та озброєння для ураження цілей противника. Одна з особливостей цього катера — його низька візуальна оптико-електронна, радіолокаційна та теплова помітність. Він малопомітний для радіолокаційних та інфрачервоних засобів противника. Оснащений системою захисту від наведення зброї противника та системою автоматичної постановки димових і теплових завіс.

Фото Інформагентство «АрміяInform»:

Як повідомляло Інше ТВ, у лютому на Дніпрі у Києві помітили восьмий та останній у серії малий броньований артилерійський катер проєкту 58155, який проходив завершальний етап випробувань.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube