МБАК «Буча» має стати флагманом київського дивізіону річкової флотилії – ЗМІ


09:2926.02.2023

На Дніпрі у Києві помітили восьмий та останній у серії малий броньований артилерійський катер проєкту 58155.

Про це повідомляє Мілітарний.

Із джерел Мілітарного відомо, що зараз катер проходить завершальний етап випробувань і отримає після нього ім’я «Буча».

МБАК «Буча» має стати флагманом київського дивізіону річкової флотилії.

«Бучу» почали будувати у 2019 році. Тоді повідомлялось, що виробництво катера на замовлення Міністерства оборони України триватиме чотири місяці, проте у грудні 2020 року всі роботи були призупинені. Для майбутнього МБАКу сформували корпус, але збирання не починали.

Про відновлення робіт стало відомо лише в липні 2021 року. На новому судні сформували корпус та встановили деякі агрегати, зокрема головні енергетичні установки. Також розпочалось встановлення обладнання на ходовій рубці та збирання житлового відсіку.

Катер урочисто спустили на воду 30 вересня 2021 року на підприємстві «Кузня на Рибальському». Першочергово він мав надійти до складу ВМС України, проте війна призупинила цей процес.

Малі броньовані артилерійські катери проєкту 58155 (шифр «Гюрза-М») спроєктовані «Дослідно-проєктним центром кораблебудування» та виготовляються на підприємстві «Кузня на Рибальському» в Києві.

Вони призначені для несення бойової вахти в прибережній морській смузі. До переліку їхніх завдань входять патрулювання, боротьба з малорозмірними судами супротивника, захист берегових об’єктів та споруд, а також сприяння десантним і прикордонним групам.

Озброєння катера – два бойових модулі «Катран-М». Це морська версія бойового модуля «Штурм», що встановлюється на БТР-3. Модулі оснащені 30-мм автоматичною гарматою ЗТМ-1, 30-мм автоматичним гранатометом КБА-117 та 7,62-мм кулеметом КТ, а також двома ПТРК «Бар’єр».

Як повідомляло Інше ТВ, для оборони столиці з півночі у Києві вже створили базу річкового флоту. Зараз на Дніпрі діє перший пробний дивізіон суден та катерів, але невдовзі може з’явитись ціла річкова флотилія, покликана зміцнити оборону країни.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'МБАК «Буча» має стати флагманом київського дивізіону річкової флотилії – ЗМІ' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube