Російські добровольці в Бєлгородському поході зазнали певних втрат, але боєздатності не втратили, – The New York Times


09:0924.05.2023

Бійці, які взяли на себе відповідальність за штурм поблизу українського кордону в Бєлгородській області Росії, є членами добровольчого підрозділу, що складається з російських громадян, які воюють разом з українськими військами проти власної країни.

Про це пише The New York Times, а ІншеТВ переклало для вас цей текст.

Легіон Вільної Росії, як називають цей добровольчий підрозділ, був створений у серпні минулого року, щоб дати можливість росіянам, які виступають проти війни Кремля в Україні, взяти до рук зброю і воювати пліч-о-пліч з українцями. Бойові дії цих російських добровольців-антикремлівців обмежувалися переважно лінією фронту в Україні, переважно в Бахмуті та його околицях.

Ситуація змінилася цього тижня, коли група оголосила, що її бійці разом з росіянами з іншої групи під назвою “Російський добровольчий корпус” перетнули кордон і “звільнили” кілька населених пунктів на території Росії. У вівторок “Легіон Вільної Росії” заявив, що бої в Бєлгородській області тривають, хоча Міністерство оборони Росії заявило, що всі бійці, які не загинули, були відкинуті назад в Україну.

“Це перша операція Легіону на території Росії, і в майбутньому масштаби наших дій будуть тільки збільшуватися”, – сказав у текстовому повідомленні один російський боєць з позивним “Цезар”, який брав участь в операції.

Цезар, якому 50 років і який є рядовим “Легіону Вільної Росії”, відповідав на запитання, надіслані через прес-офіцера угруповання. Російський добровольчий корпус, який заявив, що приєднався до “Легіону Вільної Росії” в операції цього тижня, взяв на себе відповідальність за попереднє, більш обмежене вторгнення в Росію в березні.

Участь українських військових в операції не є очевидною. Легіон Вільної Росії діє під егідою Українського міжнародного легіону – бойової сили, до складу якої входять підрозділи, що складаються з американських і британських добровольців, а також білорусів, грузинів та інших. Він перебуває під наглядом Збройних сил України, а командують ним українські офіцери.

Високопоставлений український чиновник, який говорив на умовах анонімності, сказав, що українські військові виконують переважно допоміжну роль, захищаючи український кордон у цьому районі на випадок російської контратаки. Жоден український боєць не входив на російську територію, сказав чиновник.

Підрозділи, які брали участь в операції, зазнали втрат, але не настільки значних, щоб вплинути на їхню боєздатність. Він не надав інших подробиць.

Донедавна “Легіону Вільної Росії” приділялося мало уваги, частково для того, щоб захистити солдатів та їхні сім’ї від репресій з боку Росії, а також через небажання України висвітлювати подвиги солдатів, чия рідна країна вбила так багато українців.

За словами офіційних осіб, кілька сотень росіян були розгорнуті на лінії фронту на сході України, але українські військові не розголошують точну кількість росіян, які воюють на українському боці.

Мотивація росіян, які воюють за Україну, різна. В інтерв’ю на початку цього року деякі з них говорили, що вони вже жили в Україні, коли почалася війна, і відчували потребу захищати свою прийняту батьківщину. Інші, часто не маючи військового досвіду, перетнули кордон України після початку війни і записалися воювати.

За словами російських солдатів, вступити в армію непросто. Після заповнення докладної заяви вони проходять кілька раундів перевірок і проходять поліграф. Недовіра серед українців висока. За словами українських офіційних осіб, було кілька спроб російських розвідників проникнути в “Легіон Вільної Росії”.

У вівторок представник міністерства оборони Росії заявив, що бойовики були відкинуті назад і що десятки з них були вбиті.

Але Цезар повідомив, що бої тривали протягом усього дня у вівторок і що рота російської піхоти була знищена. Його твердження не вдалося підтвердити незалежними джерелами. Високопоставлений український чиновник сказав, що військові очікують підтвердження, в тому числі відео з безпілотників, про долю російської піхотної роти.

“Метою операції, розпочатої вчора, було створення демілітаризованої зони між Росією і Україною, ліквідація бойовиків, які служать режиму Путіна, і демонстрація народу Росії, що можна створювати опір і боротися проти режиму Путіна всередині Росії, – написав Цезар. “Ці цілі були успішно досягнуті”.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube