Центр Помпіду в Парижі закриється на п’ять років в рамках масштабної реконструкції


15:1714.05.2023

Центр Помпіду в Парижі буде закритий з 2025 по 2030 рік відповідно до амбітних планів розширення, оголошених президентом Центру Лораном Ле Боном.

Однак галерея все одно буле співпрацювати з Гран-Пале та Лувром у низці проектів.

Про це пише Тhe Art Newspaper, передає Інше ТВ.

В рамках радикальної реконструкції Центр Помпіду розшириться на 20 тис. квадратних метрів. У новому просторі розмістяться кінотеатри, також будуть створені зони для мультидисциплінарних виставок і секції сучасної творчості.

На першому рівні на північній стороні буде створено “Центр нового покоління”, а на південній стороні відкриється великий ресторан, який замінить виставкові галереї 3 і 4. Публічна інформаційна бібліотека (Bibliothèque Publique d’Information) залишиться на місці на трьох рівнях; Національний музей сучасного мистецтва залишиться на двох рівнях (четвертому і п’ятому), але буде повністю відремонтований, де розміститься майстерня Бранкузі. На сьомому рівні вперше буде відкрита для публіки тераса площею 1 500 кв. м, з якої відкривається “один з найкрасивіших краєвидів західного Парижа”, як каже Ле Бон.

Поступове закриття Центру Помпіду відбудеться восени 2024 року до остаточного закриття влітку 2025 року. Роботи розпочнуться на початку 2026 року, а повторне відкриття заплановане на 2030 рік. Вартість технічної модернізації, наданої французькою державою, становить 262 млн. євро; ще 160 млн. євро додаткового фінансування на культурні проекти все ще шукають.

Але це все – поки що тільки плани, оскільки проекту реконструкції на даний час не існує – його відберуть на спеціальному архітектурному конкурсі, який завершиться у 2024 році.

Національний музей сучасного мистецтва Франції, спроектований Річардом Роджерсом і Ренцо П’яно і відкритий у 1977 році, святкує своє 50-річчя у 2027 році. Під час закриття проєкти Центру Помпіду продовжуватимуться за межами музею. Міністр культури Ріма Абдул Малак оголосила 10 травня, що на цей період установа тимчасово займе національні галереї Великого палацу. Наскільки відомо Art Newspaper, перша виставка, організована Центром Помпіду в історичному місці, буде присвячена руху арт-брют (аутсайдерське мистецтво).

Як повідомляло Інше ТВ, Вперше після початку російського вторгнення: Миколаївський художній музей ім.В. Верещагіна 2 травня знову відкрив музичну вітальню (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube