Вперше після початку російського вторгнення: Миколаївський художній музей ім.В. Верещагіна знову відкрив музичну вітальню (ФОТО)


10:2503.05.2023

2 травня в Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.В. Верещагіна відбувся перший захід у музичній вітальні, яка відкрила свої двері після тривалої перерви, спричиненої повномасштабним вторгненням.

Мешканці та гості міста побачили на власні очі картину видатного українського художника-мариніста другої половини ХІХ ст. Руфіна Судковського «Прозора вода». Картина до 2022 р. зберігалась у Очаківському музеї мариністичного живопису ім. Р.Г. Судковського.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці музею, передає Інше ТВ.

Картина «Прозора вода» ясна й цілісна за світосприйняттям. На полотні спокійне море раннього ранку, водна гладь ніби завмерла на мить для того, щоб глядачі побачили на дні маленькі і великі камені, піщинки, відчули рух водоростей, молюсків. Все живе, світле, чисте, як було світло і чисто світосприйняття майстра.

Тема каміння у прозорій воді з`являється в європейському живописі у часи Відродження. Яскравим прикладом є картина представника Північного Відродження Конрада Віца «Чудовий улов».

У ХХІ ст. миколаївський художник Віктор Семерньов на полотні «Після шторму» зобразив очаківський берег та спокійну воду, крізь яку можна побачити каміння, що лежить на дні лиманського узбережжя. До теми зображення каміння крізь прозору воду звертався видатний український художник Віктор Пузирьков.

Як повідомляло Інше ТВ, У Миколаївському художньому музеї завершився «Місяць неспішного мистецтва» (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube