Колишній військовий острів біля російського кордону в Фінляндії хочуть продати за 8 млн. євро (ФОТО)


07:3311.05.2023

Острови Ранккі та Кірконмаа, розташовані біля узбережжя Котки, виставлені на продаж за 7,9 млн євро.

Про це повідомляє фінська Служба новин Yle, передає Інше ТВ.

Нинішній власник, підприємець із Котка Ісмо Рятю, купив острови вісім років тому за 700 тис. євро. Він каже, що запитувана ним десятикратна ціна виправдана.

– Ми вклали значні кошти в цю територію: зараз на продаж виставлено 100 земельних ділянок, усі вони вже зоновані. Крім того, всі будинки на острові, які зараз опалюються, мають геотермальне опалення, – каже Рятю в інтерв’ю Yle.

Продаж островів ведеться переважно через брокерську компанію з нерухомості. Однак Рятю повідомив Yle, що з ним безпосередньо зв’язалося кілька потенційних покупців. Він вважає, що острови будуть продані ближче до кінця року.

– У нас є замовлення на кілька великих заходів цього літа, і ми хочемо самі керувати ними, – пояснює Рятю.

Рятю каже, що продаж викликаний зміною покоління у його компанії. Його троє синів не зацікавлені у веденні туристичного бізнесу.

– Молоді люди не хочуть мати нічого спільного з цим безумством. Ми займаємося туристичним бізнесом уже тридцять років – можливо, настав час дати шанс іншим, – каже Рятю.

Ранккі був закритим островом

Росіяни почали зміцнювати острів Ранккі в 1914 під час Першої світової війни. Він мав стати частиною масштабної морської фортеці Петра Великого, що простяглася вздовж обох берегів Фінської затоки. Ранккі разом з Кілпісаарі входять до системи військових батарей у східній частині Фінської затоки, інші частини якої зараз знаходяться на російській стороні.

Однак укріплення на острові Ранккі були сильно запущені після революції 1917 р., хоча вони були прийняті в експлуатацію берегової оборони в 1916 р. Дослідження будівельних робіт часів Першої світової війни утруднені через відсутність російських креслень Ранккі, зокрема, серед російських військових документів в Національному архіві.

Ранккі був островом, закритим для сторонніх із 1916 року. Для туристів він відкрився у 2015 році, коли держава продала острів компанії Ісмо Рятю.

До цього островом користувалися оборонні сили Фінляндії.

На Ранккі знаходиться близько 30 будівель або прихистків, а також кілька фортів.

Як повідомляло Інше ТВ, в кінці березня цього року в Фінляндії почалось будівництво паркану на кордоні з росією.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube