Протести проти судової реформи в Ізраїлі не вщухають: вчора у Тель—Авіві на демонстрацію вийшло 110 тисяч людей (ФОТО)


09:2923.04.2023

110 тисяч осіб 22 квітня зібралось на головному мітингу проти судової реформи в Тель-Авіві і ще десятки тисяч у 150 інших місцях по всьому Ізраїлю.

Про це пише Тimes of Іsrael, передає Інше ТВ.

Тисячі людей протестували проти судової реформи на демонстрації на Паризькій площі в центрі Єрусалиму, біля офіційної резиденції прем’єр-міністра, прийшовши туди зі свого звичайного місця збору в суботу ввечері біля резиденції президента.

Організатор акції Това Шелег цитує слова Йоханатана Геффена, який в одному зі своїх останніх інтерв’ю сказав, що демонстрації повинні продовжуватися і не втрачати надію.

Колишній міністр Лікуду Лімор Лівнат каже, що коаліція намагається змінити режим і “каструвати Верховний суд”.

Вона цитує колишнього прем’єр-міністра Лікуду Менахема Бегіна, який відстоював незалежність судів і їхні повноваження захищати права особистості. Лівнат каже, що вона залишається правою і завжди нею буде. “Але Лікуд більше не є моїм домом”.

Доктор Талі Села, чий брат загинув під час бойових дій в Лівані в 1993 році, каже: “Уряд порушує свій контракт зі своїми солдатами. Мій брат віддав своє життя на основі цього контракту – що Ізраїль є демократією… Уряд розтоптує демократію, розтоптує цінності своїх громадян. Заради тих, хто віддав своє життя за цю країну, я не можу мовчати”, – каже вона.

Нагадаємо, масові протести в Ізраїлі тривають із середини січня. З 27 березня в країні було анонсовано “Національний тиждень паралічу” – серію демонстрацій та страйків проти судової реформи, до них почали приєднуватися і провідні лікарні. Однак того ж дня, 27 березня, Біньямін Нетаньяху заявив, що “ухвалив рішення призупинити друге та третє читання” законопроекту про судову реформу. Таким чином він може бути внесений на голосування до парламенту не раніше кінця квітня.

Судова реформа мала розширити повноваження кабінету міністрів щодо відбору суддів Верховного суду та обмежити повноваження цього судового органу. У разі ухвалення законопроекту уряд фактично отримав би повний контроль над призначенням суддів. Парламент Ізраїлю 20 лютого схвалив законопроект у першому читанні.

Як повідомляло Інше ТВ, Протести проти судової реформи в Ізраїлі: 1 квітня на акції вийшло понад 450 тисяч людей.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube