В Україні вперше пересадили дитині шкіру від посмертного донора (ФОТО)


08:5006.04.2023

Однорічній дитині вперше в Україні пересадили шкіру від посмертного донора. Немовля напередодні отримало складні опіки підборіддя, шиї та грудної клітки.

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова на своїй сторінці у Facebook.

Андрійко дістав опіки 25% шкіри: підборіддя, шиї та грудної клітки. Його мама – Наталя – відволіклась, аби приготувати синочкові кашу. За мить почула крик, який не забуде ніколи. Малюк потягнув чайник за дріт і перелив на себе окріп. Дитя одразу доправили в опіковий блоклікарні.

В Україні вперше пересадили дитині шкіру від посмертного донора (ФОТО) 1
В Україні вперше пересадили дитині шкіру від посмертного донора (ФОТО) 15
В Україні вперше пересадили дитині шкіру від посмертного донора (ФОТО) 3
В Україні вперше пересадили дитині шкіру від посмертного донора (ФОТО) 16
В Україні вперше пересадили дитині шкіру від посмертного донора (ФОТО) 5
В Україні вперше пересадили дитині шкіру від посмертного донора (ФОТО) 17
В Україні вперше пересадили дитині шкіру від посмертного донора (ФОТО) 7
В Україні вперше пересадили дитині шкіру від посмертного донора (ФОТО) 18
В Україні вперше пересадили дитині шкіру від посмертного донора (ФОТО) 9
В Україні вперше пересадили дитині шкіру від посмертного донора (ФОТО) 19
В Україні вперше пересадили дитині шкіру від посмертного донора (ФОТО) 11
В Україні вперше пересадили дитині шкіру від посмертного донора (ФОТО) 20
В Україні вперше пересадили дитині шкіру від посмертного донора (ФОТО) 13
В Україні вперше пересадили дитині шкіру від посмертного донора (ФОТО) 21

В реанімації команда анестезіологів всю ніч намагалася стабілізувати стан однорічної дитини. І лікарям це вдалося. Однак, шкіра хлопчика місцями була настільки уражена опіками, що вже не могла відновитися самостійно.

Опікові хірурги вирішили застосувати до лікування Андрійка революційний для України підхід – пересадити малюкові шкіру від посмертного донора як це десятиліттями роблять в розвинених країнах. До цього кроку в Першому медоб’єднанні Львова готувалися кілька років. На базі одного із найбільших опікових центрів створили перший в західних регіонах України Банк шкіри. Це стало можливим в тому числі завдяки минулорічним змінам до закону про трансплантацію. Однорічний Андрійко став першим малюком, чиє лікування вдалося розпочати із застосуванням донорської шкіри. І це спрацювало. Знявши верхні, уражені фрагменти тканини, опікові хірурги закрили рани донорською шкірою. Вона не здатна прижитися і може перебувати на тілі пацієнта до кількох тижнів. Мета такої пересадки – захистити обпечені ділянки та створити максимально природні, необхідні для якнайшвидшого загоєння ран умови. І вже за кілька тижнів після цього Андрійко був готовий до наступного кроку – аутотрансплантації – закриття рани вже власною шкірою.

Створення Банків шкіри зараз актуальне, як ніколи. Адже, опіки – одна із найчастіших причин травматизації військових та цивільних під час війни.

Застосування донорської шкіри дає змогу закрити глибокі дефекти, найкращим чином підготувати рани до подальших операцій та значно пришвидшити процес одужання. І важливо, що відтепер завдяки трансплантації донорської шкіри наші медики можуть рятувати життя не лише дорослих пацієнтів з опіками, а й дітей з усієї України.

«Донорська шкіра має низку переваг порівняно із синтетичними замінниками і сприяє підготовці рани до закриття власною шкірою. У США, наприклад, застосовують донорську шкіру для лікування вже близько 40 років з 1984-го. Але, на жаль, раніше ця технологія не була доступною в Україні», – зазначив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров‘я України.

Однорічний Андрійко – перший пацієнт, якому пересадили шкіру від посмертного донора – вже вдома. До своїх лікарів повертається лише на перев’язки. Далі – реабілітація. Найголовніше домашнє завдання для батьків на сьогодні – проводити вправи із Андрійком аби сповільнити ріст рубців.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube