В Україні відкрили сучасну лабораторію клітинних культур і біоінженерингу (ФОТО)


17:5205.04.2023

Лабораторія відкрита на базі Запорізького державного медико-фармацевтичного університетy.

У ній патологічні процеси можна вивчати на молекулярному клітинному рівні без лабораторних тварин, тобто згідно з нормами біоетики, як це практикується у всьому світі.

Про це повідомили в пресслужбі МОЗ України, передає Інше ТВ.

Лабораторія оснащена за найвищими стандартами. Тут встановлено два унікальні мікроскопи фірми Carl Zeiss. Є суперсучасні інкубатори для вирощування клітинних культур, низькотемпературна морозильна камера, в якій клітинні культури зберігатимуться за температури мінус 80 °C, останнього покоління ламінарні бокси для індивідуального захисту співробітників, які там працюють. 

Звичайно, робота в таких лабораторіях вимагає великих затрат – від високих технологій до витратних матеріалів, поживних сумішей, посуду з особливими  властивостями тощо. Але це значний поступ в науці, зараз в світі жодні медичні, біологічні, фармакологічні дослідження не проходять без проведення етапу клітинних культур. 

Днями в лабораторії стартував перший науковий проєкт – травматологи університету розпочали науково-дослідну роботу кафедри «Дослідження регенеративного потенціалу засобів клітинної терапії в ортопедії та травматології». 

Науковці оцінюватимуть, як діятимуть на клітини різні регуляційні фактори, та  визначати, наскільки вони спроможні до проліферації, тобто до розростання тканини через розмноження. 

Це важливі дані та знання, що допоможуть нашим медикам рятувати пацієнтів, прискорювати процеси лікування, загоєння ран, приживання, а значить, одужання загалом. Наприклад, під час заміни колінного суглоба дуже важливим є фактор його приживання та ефективного загоєння, тож фахівцям клітинне дослідження має дати цінну підказку, які препарати прискорять цей процес.

У лабораторії працюватимуть як з експериментальним (від тварин) і клінічним (від пацієнтів) матеріалом, так і комерційними клітинами. З огляду на сучасні методи біоетики, дослідження на тваринах – це далеко вчорашній день, їх взагалі заборонено проводити на етапах доклінічного скринінгу. Живі клітини вирощуються в лабораторних умовах, на них можна моделювати різні патологічні стани, які є у людей, щоб прослідкувати, як  вони змінюються під впливом різних методів лікування.

На базі лабораторії клітинних культур матимуть змогу працювати науковці університету різних спеціалізацій: стоматологи, фармацевти, гістологи, анатоми, біологи, дерматологи. 

Як повідомляло Інше ТВ, Китайські вчені створили клей для загоєння ран з равликового слизу© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube