Вчені зробили фрикадельку з м’яса мамонта. Але їсти не стали


16:1631.03.2023

Австралійська компанія Vow, яка займається вирощуванням штучного м’яса з клітин тварин, створила фрикадельку із “м’яса” мамонта віком чотири тисячі років.

Про це повідомляє агенція Reuters.

Фрикадельку продемонстрували у науковому музеї НЕМО в Амстердамі (Нідерланди). Після чого подарували музею історії науки та медицини Rijksmuseum Boerhaave.

Як зауважили у компанії Vow, проєкт покликаний продемонструвати потенціал м’яса, вирощеного з клітин без необхідності забою тварин. Він також має висвітлити зв’язок між масштабним тваринництвом, знищенням дикої природи, а також кліматичними змінами.

“Ми створили фрикадельку з клітин мамонта та подарували її музею Rijksmuseum Boerhaave в Нідерландах. Мамонт – гігантський символ втрати. Ми сподіваємось, що наша фрикаделька відродить дискусію про м’ясо та кліматичні зміни”, – заявили творці.

Допомагав створювати м’ясо професор Ернст Вулветанг з Австралійського інституту біоінженерії при Університеті Квінсленда. Оскільки послідовність ДНК міоглобіну мамонта мала “кілька прогалин”, то науковці вирішили додати ДНК африканського слона. Журналісти пишуть, що воно пахне як крокодиляче м’ясо.

Поки що така страва не призначена для вживання. Однак згодом компаніям б хотіла поширити штучно створене м’ясо на європейський ринок.

“Цьому білку буквально 4000 років. Ми не бачили його дуже довго. Ми хочемо піддати його ретельним випробуванням, як ми зробили б з будь-яким продуктом, який ми виводимо на ринок”, – повідомили у компанії.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube