ЗСУ запобігли оточенню Бахмута, втрати росіян шалені, – ISW


06:5231.03.2023

Російські військові суттєво знизили темпи наступу у Бахмуті Донецької області. ЗСУ вмілими діями запобігли оточенню міста окупантами.

Про це повідомляється в звіті ISW.

Темпи наступу військ РФ знижуються, ЗСУ запобігли оточенню Бахмута: карти боїв ISW Луганський напрямок: війська РФ намагаються наступати на захід від Сватового

Війська РФ вели безуспішні наступальні операції в районі Берестове (24 км на північний захід від Сватового), Стельмахівки (12 км на північний захід від Сватового) і Кузьміно. Кадри з прив’язкою, опубліковані 30 березня, вказують на незначний наступ росіян біля Куземівки (14 км на північний захід від Сватового).

За даними росЗМІ, окупанти за підтримки артилерії вели наземні атаки поблизу Новоселовського (14 км на північний захід від Сватового), Невського (18 км на північний захід від Кремінної) та Білогорівки (10 км на південь від Кремінної).

На кадрах бою, опублікованих 30 березня, імовірно видно, як війська РФ атакують українські позиції поблизу Макіївки (23 км на північний захід від Кремінної).

Темпи наступу військ РФ знижуються, ЗСУ запобігли оточенню Бахмута: карти боїв ISW Донецький напрямок: ЗСУ запобігли загрозі оточення Бахмута

Окупанти продовжували наступальні операції в Бахмуті та його околицях 30 березня. Геолокаційні кадри, опубліковані 29 березня, показують, що бойовики ПВК “Вагнера” досягли незначних успіхів у південній частині міста.

Російський блогер також заявив, що окупанти захопили адміністративну будівлю міста Бахмут, хоч візуального підтвердження цим твердженням аналітики ISW не спостерігали.

За даними росЗМІ, бойовики “Вагнера” змінюють тактику в Бахмуті та концентрують сили, щоб визначити конкретні райони міста для вирішального штурму. Також найманці зосередили зусилля на штурмах Хромово (2 км на захід від Бахмута), намагаються прорвати українські позиції в районі Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута) та Міньківки (14 км на північний захід від Бахмута).

Темпи наступу військ РФ знижуються, ЗСУ запобігли оточенню Бахмута: карти боїв ISW Темпи настання військ РФ у районі Бахмута знижуються. Полковник Євген Межевікін заявив 30 березня, що російські атаки в районі Бахмута сповільнилися і що ЗСУ запобігли неминучій загрозі оточенню. За його словами, російські сили раніше могли проводити одночасні атаки у всіх напрямках у районі Бахмута, але зараз ці можливості знижуються.

Компанія “Вагнера” розгорнула переважну більшість своїх сил для підтримки наступу на Бахмут, внаслідок чого зазнала значних втрат у боях за місто.

Старший військовий радник місії Сполученого Королівства при ОБСЄ Ієн Стаббс повідомив, що після битв у районі Бахмута загинуло або було поранено 30 тис. російських військових і “вагнерівців”. Їм терміново потрібно поповнити свій особовий склад

Аналітики інституту вивчення війни вважають, що ці втрати в живій силі продовжуватимуть стримувати російські наступальні операції як в районі Бахмута, так і на інших напрямках. У подальшому значні втрати “Вагнера”, ймовірно, загрожуватимуть їх здатності зберегти свою впливову роль серед російських сил, які воюють в Україні.

Російські війська також робили спроби наступу в районі Авдіївки, тривали позиційні бої на південь від Новобахмутівки (14 км на північний захід від Авдіївки), біля Кам’янки (5 км на північний схід від Авдіївки) і на захід від Красногорівки (9 км на північ від Авд.).

Темпи наступу військ РФ знижуються, ЗСУ запобігли оточенню Бахмута: карти боїв ISW Південний напрямок: на авіабазі в окупованому Криму пролунала серія вибухів

На кадрах з геолокацією, опублікованих 29 березня, видно вибухи на російській авіабазі в Гвардійському в окупованому Криму. На супутникових знімках від початку березня видно російський літак, який стоїть на авіабазі у зоні вибухів.

30 березня російський блогер заявив, що російська влада утилізує старі боєприпаси в Севастопольському районі і що мешканцям нібито не варто турбуватися про звуки вибухів.

Темпи наступу військ РФ знижуються, ЗСУ запобігли оточенню Бахмута: карти боїв ISW

Ключові висновки ISW:

Путін підписав указ про початок піврічного циклу весняного призову на строкову військову службу. З 1 квітня по 15 липня призвуть 147 тисяч росіян.

ФСБ заарештувала кореспондента Wall Street Journal Евана Гершковича в Єкатеринбурзі Свердловської області за звинуваченням у шпигунстві.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що українська влада не має наміру силою виганяти УПЦ з Києво-Печерської лаври.

Російські війська здійснили обмежені наземні атаки на північ від Куп’янська та вздовж лінії Сватове-Кремінна.

Російські війська продовжують наступальні дії в районі Бахмута, а також на ділянці Авдіївка – Донецьк.

Директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що плани щодо забезпечення безпеки Запорізької атомної електростанції еволюціонували.

Помилувані “вагнерівці” продовжують вчиняти злочини в Росії після закінчення контрактної служби.

Російська окупаційна влада намагається створити умови для виборів у вересні 2023 року шляхом подальшої інтеграції окупованих територій у російський правовий апарат.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube