Через брак сировини ЄС бачить загрозу затримання виробництва боєприпасів для України – FT


16:1219.03.2023

Через дефіцит вибухових речовин Європа бачить ризики у затриманні виробництва боєприпасів для України. Як пише Financial Times, нарощення виробництва снарядів може зайняти до трьох років, передає УНН.

Деталі

За інформацією джерел, дефіцит пороху та тротилу призвели до того, що промисловість блоку не в змозі швидко задовольнити очікувані замовлення для України, незалежно від того, скільки грошей у це було вкладено.

Зазначається, що вторгнення росії в Україну сильно “підсвітило” проблеми блоку саме в оборонно-промисловій сфері. Як виявилося, ЄС не має стільки ресурсів для швидкого виробництва боєприпасів у великій кількості для України через дефіцит сировини.

Цитата

“Фундаментальна проблема полягає в тому, що європейська оборонна промисловість не в тому стані для великомасштабного військового виробництва”, — сказав один німецький чиновник у коментарі газеті.

Виробники та керівництво ЄС попереджають, що підвищений попит на оснащення боєприпасами, може вплинути на ціни, які вже підскочили на п’яту частину за останній рік.

“Дуже складно збільшити виробництво артилерійських боєприпасів, особливо важких боєприпасів великого калібру за короткий час. Побудувати новий артилерійський завод дуже легко, але як виробляти більше артилерійських снарядів без сировини?” – зазначив голова Асоціації промисловості оборони та безпеки Чехії Їржі Гінек.

Гінек наголосив, що за короткий час збільшити виробництво нітроцелюлози та інших речовин неможливо. До того ж, збільшення виробництва пороху займе близько трьох років.

Чеський державний виробник Explosia, який є одним із найбільших у Європі постачальників вибухівки для заводів з виробництва боєприпасів, повідомив FT, що його виробництво палива, яке використовується в 155-мм артилерії, “працює на повну потужність” і не буде збільшено до 2026 року.

“Здійснюються інвестиції для подальшого збільшення наших виробничих потужностей, але це трирічний проект, а не робота на кілька місяців”, — заявив речник компанії Мартін Венцл.

Як зазначає газета, навіть офіційні особи ЄС, які відстоювали пакети фінансової допомоги, не офіційно визнають, що європейські виробники артилерії чітко дали їм зрозуміти, що збільшення виробництва буде непростим завданням.

Читайте: США стверджують, що у війні в Україні використовують китайські боєприпаси

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Через брак сировини ЄС бачить загрозу затримання виробництва боєприпасів для України – FT' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube