Секрети довголіття і здорового тіла від китайців


10:2314.03.2023

Що варто робити і чого уникати задля збільшення тривалості життя. Поради щодо харчування та способу життя від китайських вчених.

Вчені про секрети довголіття жителів Китаю

Вчені Китаю довгий час шукали рецепти довголіття та краси. Пошуками займалися ще лікарі імператорів. Винайдені секрети сьогодні передаються китайцями із покоління в покоління.

Головні правила

Спеціалісти вважають, що основи довголіття закладаються

 • У жінок в 40-60 років;
 • у чоловіків у віці 30-50 років.

Тому, надважливо вести здоровий спосіб життя. І після довгого сидіння в офісі чи за грою в Elslots казино прийти в парк, щоб зайнятися спортом. Критичний період для всіх настає в 40 років.

Харчування

Раціон жителів Китаю багатий на боби, соєві продукти, гриби, рибу, водорості, овочі. Соєвий продукт:

 • Знижує рівень холестерину в крові;
 • нормалізує тиск;
 • зменшує вироблення інсуліну;
 • сприяє схудненню;
 • запобігає виникненню остеопорозу.

Роль овочів: насичення організму мінеральними речовинами, антиоксидантами, вітамінами. Для них характерний низький глікемічний індекс. Під час споживання морських продуктів тіло насичується жирами, вітамінами В2, А, цинком, залізом, тощо. Також китайці вживають в їжу чорні деревні гриби, які досить ефективно зменшують холестерин.

Рекомендації спеціалістів:

 1. Вживати менше солоного. Формула солі хоч і подібна до тої, що циркулює в організмі. Та перенасичене сіллю тіло часто хворіє. Щоб «нейтралізувати» надлишки солі треба вживати овочі, фрукті і мінеральну воду не менше 5 разів на день.
 2. Їсти свіжі продукти. Прострочений продукт категорично забороняється вживати.
 3. Не рекомендується їсти жири, що швидко окислюються. Містяться у копченій рибі і м’ясі, прострочених тістечках, локшині.
 4. Не готувати справи в олії, що кипить. Воно виділяє надзвичайно небезпечні речовини, що сприяють передчасному старінню.
Секрети довголіття і здорового тіла від китайців 1
Секрети довголіття і здорового тіла від китайців 5

Фізична активність

Більшість китайців починають свій день із дихальної гімнастики, а завершують грою у настільний теніс чи бадмінтон. Покращує кровообіг навіть звичайна ходьба, головне їй приділяти хоча б 20 хвилин кожного дня. Регулярні фізичні вправи підвищують імунну стійкість.

Догляд за ногами

Китайська мудрість стверджує: «щоб зберегти дерево, треба берегти його коріння». З цієї причини мешканці піднебесної велику увагу приділяють ногам. Вчені Китаю стверджують, що на стопі знаходиться більше 60 акупунктурних точок, пов’язаних з внутрішніми системами та органами. Роблячи найпростіші ванночки для ніг кожного вечора і розтираючи стопи, можна в рази покращити самопочуття, нормалізувати кровообіг і розслабити м’язи.

Розчісування

На голові також багато точок акупунктури, тому просте розчісування волосся полегшує головний біль і покращує зір. Китайці часто розтирають шкіру голови доти, доки вона не стане рожевою. Масаж допомагає покращити мислення, пам’ять, а також відновлює волосяні фолікули.

Секрети довголіття і здорового тіла від китайців 3
Секрети довголіття і здорового тіла від китайців 6

Чергування відпочинку та роботи

Вважається, що коректне розподілення робочого часу та відпочинку впливає на тривалість життя. Здоровий сон в достатній кількості допомагає відновити та накопичити енергію. Надмірна кількість праці здатна порушити здоровий сон. Людина потрапляє в пастку: відсутність сну – хронічна втомлюваність, хвороби, порушення працездатності.

Позитивне мислення

В сучасному життя обов’язкові присутні негативні ситуації. Китайці ж усіма силами намагаються уникати стресу. Адже в цей час виділяється гормон кортизол – речовина, що руйнує всі структури організму і призводить до передчасної смерті.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube