Канада готує для ЗСУ 300 дронів


11:4108.03.2023

Уряд Канади завершує перемовини про постачання ЗСУ сотень сучасних розвідувальних дронів. Про це повідомляє National Post, передає УНН.

У матеріалі йдеться, що Оттава веде перемовини про постачання Україні сотень високотехнологічних вироблених у Канаді дронів.

“Вважається, що Оттава веде перемовини про постачання Україні сотень високотехнологічних вироблених у Канаді дронів, які українці назвали “єдиним продуктом на ринку, що вдовольняє усі наші операційні потреби”, – пише National Post.

Наголошується, що віцепрем’єр-міністр України Юлія Свириденко влітку надіслала листа міністрам оборони та фінансів Канади із запитом на надання 300 дронів Teledyne Flir R70 Skyranger, які виробляються у провінції Онтаріо.

Свириденко сказала, що тактичні дрони відіграють ключову роль на полі бою, а власні українські розробки мають “вагомі обмеження”. Зокрема вони вразливі до засобів електронної війни росії та мають обмежені можливості використання вночі та за поганих погодних умов.

Канадський дрон також наділений тепловізором й функціями перехоплення сигналів та виявлення хімічної зброї, необхідними українським захисникам.

Як пише National Post, можливість R70 перехоплювати сигнал буде особливо корисною, оскільки дасть дрону змогу виявляти розташування ворожих телефонів та навіть ідентифікувати осіб. Якщо Канада погодиться передати Україні три сотні цих дронів, а також забезпечити навчання українських воїнів їх використанню та обслуговуванню, канадській державній скарбниці це обійдеться приблизно у 115 млн дол США.

“Запит на передачу дронів до недавнього часу не був пріоритетом, однак джерела стверджують, що до укладення угоди тепер залучено Канадську комерційну корпорацію – державний концерн, який допомагає іноземним урядам закуповувати канадські товари”, – зазначає видання.

У міністерстві оборони Канади відмовилися від коментарів стосовно прогресу в укладенні угоди про постачання дронів й щодо того, чому запит України так довго залишався без відповіді.

Читайте: За втрату мов та культури. Канада виплатить корінним народам понад 2 млрд доларів© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube