«Смілива кров»: в Україні з’явився перший банк крові


18:4002.03.2023

Сьогодні, 2 березня, в Києві офіційно відкрили перший в Україні банк довгострокового зберігання крові, що дозволить зберігати її до 30 років.

Про це повідомили в пресслужбі МОЗ, передає Інше ТВ.

Над проєктом «Смілива кров», що було створено на базі Київського міського центру крові, почали працювати одразу після початку повномасштабної війни росії проти України, адже в країні різко зросла потреба в якісному наданні медичної допомоги як пораненим бійцям, так і пацієнтам зі складними випадками.

«В умовах війни стале забезпечення донорською кров’ю та її компонентами є однією з умов забезпечення обороноздатності країни та запорукою її національної безпеки. Відкриття першого банку довгострокового зберігання еритроцитів — потужне посилення національної системи крові України, що дозволить в майбутньому планувати стратегію донорства на роки», — сказав заступник міністра охорони здоров’я України, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Завдяки проєкту «Смілива кров» лікарі зможуть рятувати життя тисяч пацієнтів і військових із великою втратою крові або рідкісними групами крові. Інноваційність проєкту — у трьох складових: 

– відтепер в країні зможуть заморожувати та зберігати рідкісні групи крові, 

– кров зможе зберігатися протягом десятиріч, 

– стане можливою оперативна логістика за найскладніших умов, наприклад, у місця бойових дій для рятування постраждалих військових і цивільних. 

Донором може стати кожна здорова людина віком від 18 років без протипоказань (детальніше — за посиланням).

Проєкт «Смілива кров» реалізовано на базі Київського міського центру крові за адресою м. Київ, вул. Максима Берлинського, 12 в партнерстві Міністерства охорони здоровʼя України, Parimatch Ukraine та Київської міської державної адміністрації.

Як повідомляло Інше ТВ, Україна отримала 10 тис.доз вакцини проти віспи мавп – кажуть, що у нас вже були зафіксовані випадки захворювання

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'«Смілива кров»: в Україні з’явився перший банк крові' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube