Музей Metropolitan у Нью-Йорку визнав Рєпіна та Айвазовського українськими художниками


22:1412.02.2023

Музей мистецтв Метрополітен (Metropolitan Museum of Art) у Нью-Йорку визнав українськими митцями Іллю Рєпіна та Івана Айвазовського.

Відповідні написи на роботах художників залишила установа.

Про це йдеться на сайті музею, пишуть #Букви.

До робіт Рєпіна зазначено, що автор є українцем із міста Чугуїв, сучасної Харківської області. Зокрема написи з’явилися до портрета письменника Всеволода Гаршина (1884), портрета хлопчика (1884), Пастух з отарою овець (1870) та інших.

Стосовно Айвазовського написали, що він українець із Феодосії, нині Автономна Республіка Крим. Відповідні підписи залишили на роботах мариніста Корабель у бурхливому морі (1892), Корабель при місячному світлі тощо.

Ілля Рєпін народився 1844 року у містечку Чугуїв тодішньої Харківської губернії. Він походить з козацького роду на прізвисько Ріпа. Майбутній митець навчався живопису в Петербурзькій академії мистецтв. Художник писав свої полотна в Російській імперії, тому тривалий час називався російським художником.

Іван Айвазовський народився у Федосії 1817 року в сім’ї вірменського крамаря. Його родина переселилася до Криму з Галичини в 1812 році. Його пращури потрапили туди з Західної Вірменії. Айвазовський теж навчався в Петербурзькій академії мистецтв. Попри те що він жив і працював у Криму — вважався Москвою російським художником-мариністом.

Як повідомляло Інше ТВ, раніше Музей мистецтва в Нью-Йорку нарешті визнав художника Куїнджі українцем© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube