Для чого Україна формує “Гвардію наступу”? Пояснення генерала


21:2504.02.2023

Військовий експерт, генерал-лейтенант Ігор Романенко заявив, що штурмові бригади, які формує МВС України в рамках створення “Гвардії наступу”, будуть дуже важливими під час контрнаступальних операцій Збройних Сил України. Вони займатимуться виключно деокупацією територій. 

Як він розповів “24 каналу“, 8 штурмових бригад “Гвардії наступу” почнуть використовувати, коли ЗСУ успішно виконають стратегічну оборонну операцію. Він прогнозує, що українські військові перейдуть в контрнаступ після того, як ворог втратить наступальний потенціал. І тоді настане час “Гвардії наступу”.

За словами Романенка, підрозділи ЗСУ намагатимуться пробивати фронт та максимально швидко просуватися вперед, не затримуючись у звільнених населених пунктах. Він припускає, що зачищатимуть ці міста та села вже бригади з “Гвардії наступу”.

“Якщо ЗСУ затримуватимуться на кожному населеному пункті, то наступальний імпульс дуже швидко заклиниться. А це неприпустимо. Тому тоді, коли населений пункт буде оточений, туди входитимуть ці бригади з “Гвардії наступу”, які проводитимуть зачистки. А в цей час підрозділи ЗСУ йтимуть далі звільняти території”, – зазначив Романенко.

За перший день набору до “Гвардії наступу” звернулися тисячі добровольців. Про це повідомляє Міністерство внутрішніх справ.

У МВС зазначили, що розпочався набір добровольців до штурмових бригад у складі Національної гвардії, Національної поліції та Держприкордонслужби – “Гвардію наступу”.

За даними міністерства, першого дня до ЦНАПів звернулися 3086 осіб.

“З них подали заявки – 527. У штурмові підрозділи Нацполіції виявили бажання приєднатися 291 особа, до Нацгвардії – 114 та Держприкордонслужби – 122”, – йдеться у повідомленні.

На цільовий сайт “Гвардії наступу” storm.mvs.gov.ua подано 2049 анкет: до штурмових підрозділів Нацполіції – 535, Нацгвардії – 1200 та Держприкордонслужби – 314.

На “гарячу лінію” з питань консультації щодо вступу та діяльності штурмових бригад МВС надійшло 480 дзвінків. З них щодо штурмових підрозділів Нацполіції – 142, Нацгвардії – 182 та Держприкордонслужби – 156.

Речник Нацгвардії Руслан Музичук розповів, що всі військові, які будуть залучені в “Гвардію наступу”, матимуть низку соціальних гарантій. Серед них – можливість отримати житло та лікування, а також навчання у ВНЗ, зазначив він під час телемарафону. 

“Добровольці, які стануть штурмовиками, отримують низку соціальних гарантій – зокрема, стабільну і конкурентну зарплату, можливість одержувати житло та лікування й реабілітацію у державних медзакладах, навчатися у відомчих вишах, виходити на пенсію за змішаним стажем, набувати статус УБД та інші суттєві переваги”, – зазначають в МВС. 

Музичук додав, що перше, що чекатиме на військового в “Гвардії наступу” – це ґрунтовна підготовка під керівництвом досвідчених офіцерів та інструкторів. Ті вже чекають на вмотивованих добровольців, яких вчитимуть базовій військовій підготовці і готуватимуть за певними напрямками – артилерійським, танковим, безпілотним тощо.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube