УПЦ МП продовжує підпорядковуватись РПЦ, відокремлення не відбулося: висновки релігієзнавчої експертизи


20:3601.02.2023

1 грудня РНБОУ доручила Державній службі України з етнополітики та свободи совісті у двомісячний термін провести релігієзнавчу експертизу Статуту про управління Української Православної Церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом (Російською Православною Церквою).

Експертиза була проведена, і сьогодні, 1 лютого, Державна служба України з етнополітики та свободи совісті представила висновки експертів, передає Інше ТВ.

Для виконання експертизи було створено Експертну групу, до складу якої увійшли п’ятеро професорів, докторів наук та один кандидат наук — фахівці у галузі релігії, історії церкви, свободи совісті, державно-конфесійних відносин, богослов’я, які мають фахові наукові публікації з історії, соціології, філософії, релігії взагалі та у сфері дослідження Східного Православ’я зокрема.

Отже, експертна група дійшла таких узагальнених висновків:

– Прийняття нової редакції Статуту про управління УПЦ (від 27.05.2022) та Постанови Собору УПЦ не призвели до розриву церковно-канонічного зв’язку Української Православної Церкви із Російською Православною Церквою. Статус УПЦ як структурного підрозділу РПЦ, що користується певними правами самостійності, але не утворює автокефальну Церкву, залишається незмінним.

– УПЦ відносно РПЦ має церковно-канонічний зв’язок частини із цілим. Відносини УПЦ з РПЦ не є відносинами однієї самостійної (автокефальної) церкви з іншою самостійною автокефальною церквою. УПЦ також не має статусу автономної Церкви, який би визнавався іншими церквами, а, отже, з точки зору еклезіології та канонічного права є структурним підрозділом РПЦ, що має окремі права самостійного утворення без власної канонічної суб’єктності.

– Нинішня діяльність чи бездіяльність найвищих органів церковної влади та управління УПЦ свідчить про те, що УПЦ продовжує перебувати відносно РПЦ у відносинах підпорядкування. Вона не діє як самостійна (автокефальна) Церква і не проголошує власної самостійності (автокефалії). Жодних документів чи дій, які б свідчили про трансформацію УПЦ в самостійну відносно РПЦ релігійну організацію, членами Експертної групи не виявлено.

З повним Висновком експертної групи можна ознайомитися за посиланням.

Як повідомляло Інше ТВ, Їхня теологія – не християнська. Російська церква має визнати свою участь у геноцидній війні проти України, – Хосе Казанова (ФОТО)

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'УПЦ МП продовжує підпорядковуватись РПЦ, відокремлення не відбулося: висновки релігієзнавчої експертизи' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube