Три обленерго оштрафували за недоліки в інформуванні про відключення світла


15:4931.01.2023

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) на основі проведеної раніше перевірки оштрафувала ПрАТ “Львівобленерго”, ПрАТ “Закарпаттяобленерго” та АТ “Полтаваобленерго” на 85 тисяч гривень за неналежне інформування споживачів про графіки відключення світла. Таке рішення було ухвалене на засіданні НКРЕКП, передає УНН.

«Ми зараз не перевіряємо скарги, які говорять про неналежність графіків. Ми перевіряємо скарги щодо дискримінаційності, щодо наявності та відповідності затверджених об’єктів критичної інфраструктури по факту, як і що відключається, а також скарги щодо належності інформування. Обсяг скарг щодо неналежності інформування споживачів – це понад 60% скарг. Люди кажуть, що готові терпіти відключення, але просять, щоб їх належним чином про це інформували. Тому розглядаються саме ті скарги, де вказані обставини неналежного інформування», – розповіла член НКРЕКП Ольга Бабій.

Повідомляється, що компанії не дотрималися розміщення на своїх веб-сайтах в інтернеті графіків стабілізаційних погодинних відключень, чим зі свого боку не забезпечили рівномірний розподіл обсягів зниження споживання між споживачами.

Комісія вказала на порушення постанови НКРЕКП від 26 березня 2022 року № 349 в частині розміщення інформації про час початку та закінчення перерви електропостачання споживачам та назв перерв (планова, аварійна, застосування графіків обмеження споживачів) та актуалізації зазначеної інформації кожні 30 хвилин.

Окрім того, НКРЕКП наклала на ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» санкції у вигляді штрафу у розмірі 170 тис. грн.

У комісії повідомили, що компанія «ДТЕК Київські регіональні електромережі» не надала до дати закінчення перевірки (12 січня) інформацію в паперовому й електронному вигляді та завірені копії підтвердних документів.

У ДТЕК заявили, що категорично не згодні з рішенням НКРЕКП про покарання енергетиків і оскаржать його в суді.

Читайте: Кінець опалювального сезону не поліпшить ситуацію з електроенергією в Україні — ДТЕК

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Три обленерго оштрафували за недоліки в інформуванні про відключення світла' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube