«Україна та Нідерланди проти росії»: Европейський суд із прав людини перейшов до розгляду справи по суті


17:1725.01.2023

Суд у Страсбурзі вирішив, що має юрисдикцію щодо розгляду скарг проти росії з порушення прав людини на територіях Сходу України, які перебували під фактичним контролем росії.

Про це оголосила президентка ЄСПЛ Шиофра О’Лірі під час засідання суду, пише «Українська правда».

Суддя зачитала коротку версію рішення суду щодо спільної скарги урядів України та Нідерландів проти російської федерації.

Росія під час розгляду справи заперечували можливість розгляду справи і пояснювала, що йдеться про територію України, якою керували сепаратисти; натомість, Україна наполягала, що йдеться про фактично окуповану Росією територією (в термінології ЄСПЛ – територія “під ефективним контролем”).

“Суд відхилив заперечення Росії одностайно”, – пояснила глава суду.

“Суд одностайно вирішив, що з 11 травня 2014 року події підпадають під юрисдикцію суду”, оскільки “території, захоплені сепаратистами, перебували під контролем російської федерації”, наголосила суддя.

Таким чином, Суд перейшов до розгляду справи по суті за більшістю позицій скарги.

Як повідомляло Інше ТВ, наразі в ЄСПЛ перебуває загалом 5 справ «Україна проти росії», включно зі згаданою. Це, зокрема, справи щодо анексії Криму, щодо захоплення представниками ФСБ трьох українських кораблів в Керченській протоці, щодо операцій по вбивству опонентів рф на території інших країн і щодо повномасштабного вторгнення росії в Україну в 2022 році.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'«Україна та Нідерланди проти росії»: Европейський суд із прав людини перейшов до розгляду справи по суті' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube