В Швейцарії 30 українок будуть вчитися відбудовувати країну після війни


22:3214.01.2023

Бернська «Вища школа прикладних наук» (Berner Fachhochschule BFH) із лютого 2023 року запустить програму постдипломної освіти CAS Rebuild Ukraine/Wiederaufbau Ukraine («Відбудуй Україну»). Програма орієнтована насамперед на українок, які опинилися в Швейцарії, і мають інженерно-будівельні спеціальності.

Передбачено створення 30 навчальних місць. Заняття відбуватимуться у містах Біль, Люцерн, Цюріх та Рапперсвіль.

Про це пише швейцарське видання SWI, передає Інше ТВ.

Внаслідок російської агресії в Україні вже зруйновано або пошкоджено тисячі житлових будинків та об’єктів інфраструктури. На меті Конфедерації – надати можливість українкам навчитися відновлювати свої розбомблені росіянами міста. За основу візьмуть новітні будівельні стандарти, з урахуванням найпередовіших тенденцій у галузі капітального будівництва. «Ми хочемо дати їм до рук методи, які могли б допомогти оцінювати масштаби і намічати перші кроки післявоєнної реконструкції України», – розповів швейцарському радіо SRF професор та викладач Бернської Вищої школи прикладних наук Томас Ронер.

За підсумками (пере)навчання учасники програми CAS Rebuild Ukraine/Wiederaufbau Ukraine зможуть краще розпізнавати та реєструвати пошкодження будівель, а також планувати відновлення водо- та електропостачання об’єктів житлового фонду.

Одна з учасниць програми – Наталія Терехова. Вона приїхала з Києва до Швейцарії у березні 2022 року і натепер мешкає у місті Тун, на схід від Берна, з чотирма дітьми, включно зі своїми племінницею та племінником. «Опісля закінчення війни я хочу допомогти відновити свою країну», – каже 38-річна Наталія Терехова. В Україні вона керувала власною консалтинговою фірмою зі спеціалізацією на будівельному секторі.

Чотиримісячне навчання у «Вищій школі прикладних наук» коштуватиме 6500 швейцарських франків, що еквівалентно 7000 доларів. Фінансування планується за рахунок спонсорської допомоги. Півтора десятки фондів, компаній та приватних осіб вже пообіцяли зробити внески на користь цієї освітньої програми. Томас Ронер хоче, аби за допомогою посольства України у Берні та Державного секретаріату у справах міграції (SEM, підрозділ Мін’юсту) про цю ініціативу дізналося якнайбільше представників української діаспори у Конфедерації.

«У Швейцарії приблизно тисяча біженок-українок мають вихідні дані, що дозволяють взяти участь у цій освітній програмі, – уточнює в інтерв’ю радіо SRF Томас Ронер. – Ми не хочемо вказувати їм щодо того, як треба розбудовувати країну. Конкретні теми та питання, які можна було б докладніше вивчити в межах цієї програми, мають виходити від самих українок. Але ми можемо надати їм новітні методи». 

Ідея такої освітньої програми виникла в професора після нападу Росії на Україну, ще в лютому 2022 року. Взявши участь у конференції з відновлення України, що пройшла в Лугано улітку, він створив необхідну мережу контактів. Саме в Лугано Томас Ронер і познайомився з Наталією Тереховою. Для неї відновлення України — це найактуальніше і найжиттєвіше питання, особливо з урахуванням майбутніх перспектив для її дітей. «Я хочу дати своїм дітям гарне майбутнє в Україні», – резюмує Наталія Терехова.

Як повідомляло Інше ТВ, В Миколаєві делегація Данії та віцепрем’єр Кубраков обговорили повоєнне відновлення регіону (ФОТО, ВІДЕО)

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'В Швейцарії 30 українок будуть вчитися відбудовувати країну після війни' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube