Близько 14 млн. українців відчувають вплив війни на психіку. Зважаючи на те, що каже Ляшко, допомоги не буде


14:4112.01.2023

Міністр охорони здоровя в інтерв’ю “Українському радіо” зазначив, що в майбутньому більшість із цих 14 млн. потребуватиме психологічної підтримки.

“Найперше, що ми хотіли б, аби люди не шукали психологів. Адже не завжди їх можна знайти в населеному пункті, де вони проживають. Не шукали б, а мали доступ до психологічної підтримки. Її можна буде отримати через команду сімейного лікаря”, – сказав Віктор Ляшко.

Відтак у МОЗ уже запустили програму навчання для сімейних лікарів за стандартом Всесвітньої організації охорони здоров’я. Курс, за словами Ляшка, чітко описує всі ті проблеми психологічного стану, на які варто та на які може звернути увагу сімейний лікар.

Міністр додав, що ключовою річчю як при інших хворобах, так і при зміні психологічного стану є не нашкодити. Тому, коли людина відчуває, що з нею щось не так, не варто займатися самолікуванням та, тим більше, самому собі призначати лікарські засоби, зокрема фармацевтичні препарати.

“В кожному стані спочатку мають бути пройдені всі етапи діагностики, виявлена проблема, слід спробувати вирішити її без медикаментозного лікування. І лише в певних випадках кваліфікований спеціаліст-психіатр може призначити лікарський засіб, який можна отримати в аптеці через програму “Доступні ліки”. Або, якщо програма не його не покриває, купити в аптечному закладі”.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Близько 14 млн. українців відчувають вплив війни на психіку. Зважаючи на те, що каже Ляшко, допомоги не буде' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube