Український омбудсмен в Туреччині обговорить з російським омбудсменом обмін військовополонених та цивільних українців, які стали заручниками росіян


10:2708.01.2023

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що його зустріч із російським омбудсманом тетяною москальковою відбудеться за кілька днів на території Туреччини.

Про це український омбудсман заявив у телемарафоні «Єдині новини», передає Укрінформ.

«Ця зустріч відбудеться за кілька днів на території Туреччини, і основне питання, яке ми порушуватимемо – це питання повернення наших героїв та героїнь. Окремо хочемо порушити питання щодо повернення цивільних заручників, яких рф масово затримала на тимчасово окупованій території України і не відпускає їх додому», – сказав Лубінець.

Він уточнив, що не знає, як поводитиметься російська сторона, і з чим росіяни приїдуть.

«Але можу сказати, що попередньо ми отримуємо позитивні сигнали, що вони готові це питання розглядати, скажімо так. Знову ж таки, у нас напрацьовано безліч варіантів. Я про них публічно не можу сказати», – зазначив омбудсман.

Уповноважений зауважив, що термін «обмін» не можна використовувати щодо цивільних, це можна робити лише щодо військовополонених, і їх міняють на основі Женевських конвенцій. Цивільних громадян України рф має відпустити, відповідно до міжнародного гуманітарного права, поінформував Лубінець.

Як повідомляло Інше ТВ, У 2022 році з російського полону повернули 1596 осіб

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Український омбудсмен в Туреччині обговорить з російським омбудсменом обмін військовополонених та цивільних українців, які стали заручниками росіян' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube