Ризик вторгнення РФ з Білорусі слід сприймати серйозно – ISW


17:4325.12.2022

Принаймні з жовтня 2022 року Росія створює умови для нового найнебезпечнішого курсу дій – повторного вторгнення на північ України, ймовірно, у напрямку Києва, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), пише Кореспондент.

Аналітики зазначають, що ці дії можуть бути або російською інформаційною операцією, або відображати фактичні наміри президента Росії Володимира Путіна.

“ISW і далі вважає, що відновлення широкомасштабного російського вторгнення з Білорусі цієї зими малоймовірне, але це ймовірність, яку слід сприймати серйозно”, – йдеться у аналізі.

Так, аналітики ISW зауважують, що наявна наразі інформація – неоднозначна: деякі підтверджені докази нарощування присутності військ РФ у Білорусі мають більше сенсу як частина підготовки до нового наступу, ніж як необхідність для поточних навчань і тренувань.

Зокрема, аналітики зазначають, що в місцях дислокації російських військ в Білорусі фіксують об’єкти, які зазвичай не використовуються для навчань. Так, міноборони РФ заявило про розгортання в Білорусі польового госпіталя, як і на початку 2022 року, перед повномасштабним вторгненням Росії в Україну.

Також у другій половині грудня на території цієї країни були зафіксовані російські танки Т-90 в зимовому камуфляжі, який “не є абсолютно необхідним для навчань” і також може свідчити про підготовку до реальних бойових дій, зазначають в ISW.

Водночас аналітики інституту не виключають, що все це – елементи інформаційної операції. Окрім того, немає жодних доказів того, що Москва активно готує ударні сили в Білорусі, йдеться в звіті.

В Україні не фіксують підготовки до наступу

Державна прикордонна служба України (ДПСУ) не фіксує переміщення техніки чи військових на прикордонній з Україною території Білорусі, зауважив речник відомства Андрій Демченко в етері національного телемарафону.

“Звісно що, Білорусь, як раніше зазначалось і так триває певний час, посилила свій кордон з нашою країною. Вони про це неодноразово наголошували. Вони начебто вбачають якусь загрозу з нашого боку. І ті підрозділи, які були кинуті на посилення кордону, залишаються, не змінюється ні їхня кількість, ні характер їхніх дій”, – зауважив він.

В свою чергу керівник Головного управління розвідки (ГУР) міністерства оборони України Кирило Буданов зауважив, що наразі відсутня інформація, яка б свідчила, що Росія активно готує нове вторгнення з території Білорусі, але “було б неправильно ігнорувати цю можливість”.

Читайте: Чому Україна не атакує білоруські аеродроми? І чи почнем?

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Ризик вторгнення РФ з Білорусі слід сприймати серйозно – ISW' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube