Зима в Україні не буде надто холодною – синоптики


22:1220.10.2022

Середня температура зимового періоду очікується на 1-2 градуси вище за норму, розраховану за період 1991 – 2020 років.

Укргідрометцентр проаналізував дані метеорологічних спостережень за кілька десятків років та встановив, що останні 30 років на території України перехід середньої добової температури через +8 градусів у бік зниження (початок опалювального періоду) навіть у північних регіонах України відбувається у третій декаді жовтня, а в інших регіонах України – на початку листопада та пізніше. Про це повідомляє прес-служба гідрометцентру, пише Кореспондент.

Середня температура зимового періоду (особливо січня та лютого) підвищилася на 2,0-2,5 градуса, значно скоротилася і тривалість зимового періоду з температурою нижче за нуль градусів.

Сума від’ємних температур протягом зимового періоду скоротилася майже вдвічі, і кожної зими фіксується велика кількість температурних рекордів.

Перехід середньої добової температури навесні через +8 градусів у бік підвищення (закінчення опалювального періоду) відбувається не в середині, а в першій декаді квітня і раніше.

“На основі вищенаведеного аналізу можна зробити наступні висновки про майбутню зиму 2022-2023 рр.: середня температура зимового періоду (грудень – лютий) очікується на 1-2 градуси вище за норму, розраховану за період 1991 – 2020 рр.; ймовірність тривалих періодів дуже холодної погоди з мінімальною температурою -25…-30 градусів в Україні дуже низька, переважно, можливі короткочасні суттєві похолодання тривалістю 1-5 діб, коли мінімальна температура вночі становитиме -15…-20 градусів, на північному сході країни до – 26 градусів”, – зазначається у повідомленні.

Стверджується також, що перенесення початку опалювального періоду на пізніші терміни, а закінчення – на більш ранні обґрунтовано.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube