Мавпяча віспа: епідеміолог розповіла про ризики для українців


06:3517.09.2022

Збуднику мавпячої віспи знадобиться тривалий час, щоб адаптуватися до людської популяції і швидко поширюватися. Крім того, сучасні методи дослідження максимально точні, що дає можливість вірусологам вчасно запобігти епідемії. Про це в коментарі УНН розповіла доктор медичних наук, лікар-епідеміолог Світлана Доан.

“Віспа відноситься до тих захворювань, що легко передаються. Наприклад, віспа людини використовувалася як біологічна зброя. Але до неї є перехресний імунітет. Тобто, якщо людина вакцинована від віспи людини, то вакцина частково захищатиме і від мавпячої віспи. І з одного боку, тварини завжди були джерелом поповнення збудників інфекційних хвороб для людини. Але міжвидові бар’єри досить сильні для того, щоб відбулася адаптація цього збудника до людської популяції, потрібен тривалий час. Тож я не думаю, що зараз мавпяча віспа буде настільки страшною і складною, як була в свій час віспа людини. Наразі збудник досить стабільний, його не можна порівняти із збудником грипу чи імунодефіциту, який швидко змінюється і наш імунітет стає неефективним до попередніх генерацій. Можливо, зараз і йде поширення мавпячої віспи, бо ми припинили вакцинацію проти віспи людини, вона була викорінена у 80-х роках. Рівень імунітету населення падає, дехто взагалі не вакцинований. І це стає таким собі “горючим матеріалом” для збудника”, – зазначила епідеміолог.

Лікар вважає, що наразі більшу небезпеку для українців становлять COVID-19, а також вірусні кишкові інфекції в прифронтових регіонах, де проблеми із постачанням якісної питної води.

«В Україні поки зафіксовано один випадок захворювання, він легкого перебігу, тому панікувати не варто. В разі, якщо ускладниться ситуація, Міністерство охорони здоров’я та група експертів із імунопрофілактики ставитимуть на розгляд питання щодо вакцинації. Сучасні методи дослідження та індикації збудника надзвичайно чутливі. Це дає нам можливість його вивчати і вчасно запровадити заходи по стримуванню поширення інфекції», – розповіла епідеміолог.

Читайте: Обезьянья оспа составляет умеренный риск для здоровья населения – ВОЗ

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Мавпяча віспа: епідеміолог розповіла про ризики для українців' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube