Вчені назвали продукт, що викликає інсульт


15:0308.09.2022

Кілька років його застосування є предметом підвищеної уваги, хоча думки експертів розходяться з питання визначального захворювання.

Нове дослідження експертів з Університету Сорбонна Париж-Норд, у якому взяли участь 103 тисячі дорослих французів, показало, що штучні підсолоджувачі підвищують ризик серцевих захворювань. Небезпека становить 9%, пише Кореспондент.

За словами дослідників, такі продукти не можна вважати здоровою та безпечною альтернативою цукру.

“Шкідливий вплив доданих цукрів на численні хронічні захворювання давно встановлено, що призвело до того, що харчові компанії почали використовувати штучні підсолоджувачі замість широкого спектру продуктів харчування та напоїв, які щодня мільйони людей споживають у ​​всьому світі. Водночас в останні роки їхнє використання стало предметом підвищеної уваги, хоча результати досліджень розділилися щодо їхньої ролі у різних захворюваннях. Їхня роль у серцево-судинних захворюваннях раніше визначалася в експериментальних дослідженнях, але цих досліджень на людях було небагато, а попередні обсерваційні дослідження були зосереджені виключно на штучно підсолоджених напоях, які використовували як непрямий показник”, – зазначили вчені.

Тепер результати великомасштабного проспективного гуртового дослідження припускають потенційний прямий зв’язок між більшим споживанням штучних підсолоджувачів і підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань.

“Результати показують, що штучні підсолоджувачі можна визнати модифікованим фактором ризику для профілактики серцево-судинних захворювань”, – стверджують експерти.

Конкретний тип підсолоджувача – аспартам – додавав ризику цереброваскулярних випадків у 17%, тоді як вміст ацесульфаму калію та сукралозу підвищував ризик ішемічної хвороби серця.

Нагадаємо, український педіатр, телеведучий Євген Комаровський розповів, як знизити ризик інсульту у молодому віці.

Читайте: Іспанські вчені розробили вакцину проти коронавірусу для кішок

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Вчені назвали продукт, що викликає інсульт' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube