Україна використовує у війні із Росією стратегію, розроблену після грузинської війни – ЗМІ


14:4828.08.2022

Україна використовує у війні з Росією особливу стратегію, яку США розробили ще 2013 року. Вона передбачає використання сил спецоперацій, опір населення на окупованих територіях, активні дії в інфополі, повідомляє CNN з посиланням на висновки експертів та офіційних осіб.

Ця стратегія називається Оперативна концепція опору (ROC), йдеться у матеріалі. Вона була розроблена силами спецоперацій США після війни РФ із Грузією 2008 року. Концепція пропонує “новаторський та нетрадиційний підхід до ведення війни та тотальної оборони”, передбачає участь в опорі не тільки військових, а й цивільного населення.

“Це спосіб переграти державу першого світу. Просто неймовірно спостерігати за тим, що попри неймовірні втрати життів та жертви, воля до опору та рішучість можуть зробити”, – сказав генерал-лейтенант США у відставці Марк Шварц, який був головою Командування спецоперацій США у Європі під час розробки доктрини.

Полковник США у відставці Кевін Стрінгер бачить ознаки використання стратегії в недавніх вибухах у Криму, за якими, як писав раніше CNN, стояла Україна. Деякі західні медіа повідомляли, що вибухи були результатом роботи спецпідрозділів.

США 18 місяців навчали українські роти опору при ССО, зазначав у Сенаті командувач сил спецоперацій США Річард Кларк. В рамках доктрини в Україні було створено і сайт опору, на якому описано способи протистояти окупантам на окупованих територіях. ROC передбачає не лише страйки та саботаж, а й насильницькі методи, зокрема використання коктейлів Молотова.

ROC містить й інформаційну складову. Відео з ударами ЗСУ по окупантах під енергійну музику, кадри з врятованими українськими військовими тваринами, вечірні звернення та міжнародні виступи президента Володимира Зеленського – її складові. Це не дає війні зникнути з інфополя та залишає Україну у заголовках світових ЗМІ.

У тій чи тій формі цієї стратегії навчилися 15 країн, додали у Командуванні спецоперацій США у Європі, яке розробляло ROC.

На окупованих територіях регулярно щось трапляється з гауляйтерами та колаборантами. Наприклад, лише цього тижня вибухнули гауляйтери у Бердянську та Михайлівці.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Україна використовує у війні із Росією стратегію, розроблену після грузинської війни – ЗМІ' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube