На Херсонщині окупанти вбили подружжя фермерів – чоловік намагався закрити дружину собою (ФОТО, ВІДЕО)


14:1226.08.2022

В погребі власного будинку в тимчасово окупованому смт Архангельське Високопільської територіальної громади Бериславського району на Херсонщині знайшли вбитими подружжя Павленків. Чоловіка і жінку вбили ввечері 23 серпня. Валентина Павленка вбили пострілом у голову, а під його тілом лежала вбита дружина Лариса. 

На Херсонщині окупанти вбили подружжя фермерів - чоловік намагався закрити дружину собою (ФОТО, ВІДЕО) 1
На Херсонщині окупанти вбили подружжя фермерів - чоловік намагався закрити дружину собою (ФОТО, ВІДЕО) 3

Валентин та Лариса Павленко Фото: соцмережі

Центру журналістських розслідувань розповіли про це мешканці селища Архангельське.

Востаннє їх бачили живими близько 20.00 23 серпня. За годину сусіди почули в дворі Павленків якийсь гомін, який невдовзі замовк. 

«Жодних пострілів ми не чули. Що там відбувалося – ми не знаємо. Лариса і Валентин ніколи не виходили з двору у комендантську годину, тож ми особливо не звернули увагу не той гомін. Коли ж вранці 24 серпня ми не побачили їх на своєму подвір’ї, то почали хвилюватися. Зайшли до будинку – ніде їх не було. А коли заглянули до їхнього погребу, то побачили там тіло Валентина. Ми його вирішили не чіпати, а згуртувати людей, щоб організувати його поховання. Лариси ж ніде не було. Лише після того, як ми спустились до підвалу, щоб витягнути тіло Валентина, то побачили, що він обнімає накриту ковдрою мертву дружину. Мабуть, він прикрив її своїм тілом, коли їх розстрілювали. У чоловіка була прострелена голова», – розповіли свідки цієї трагедії.

Люди припускають, що злочинці могли використовувати зброю з глушником, оскільки звуків пострілів вони не чули. 

За їхніми словами, подружжя Павленків займалися дрібним фермерством і до них щонайменше тричі додому вдиралися російські військові. Їм обом пропонувати виїхати на підконтрольну українську територію, але вони не захотіли кидати своє господарство. Сусідам вони казали, що від обстрілів зможуть врятуватися в погребі під своїм будинком. 

«Погреб у них був дійсно гарний, добре облаштований. В ньому вони й ночували. Від обстрілів він їх врятував, а від приходу нелюдів – ні», – сказали мешканці Архангельського.

Місцеві мешканці зазначають, що зараз на Херсонщині відбулась ротація – приїхали більш агресивні військові. Про це повідомив син вбитого Олександр Тетеря у коментарі “Суспільному”.

За словами людей, які залишилися в Архангельському, розказує Олександр, ввечері 23 серпня, російські військові ходили вулицями щось перевіряли й шукали.

“У російських військових пройшла ротація і заїхали більш агресивні. Начебто ці військові РФ, були під Києвом. На формі в них позначки не Z, як було, а V”, – каже чоловік.

Причини й обставини вбивства розслідує поліція. Подружжя поховали у подвір’ї їх будинку, через неможливість зробити це на кладовищі.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube