Надзвичайно рідкісний вид – астрагал висунський – під загрозою знищення на Миколаївщині через російські обстріли


14:0626.08.2022

Астрагал висунський (Astragalus visuniacus) зростає у межах регіонального ландшафтного парку «Висунсько-Інгулецький».

Вид зустрічається між смт. Березнегувате та с. Висунськ. Але зараз він під загрозою знащення.

Про це повідомляють в управлінн екології та природних ресурсів Миколаївської ОВА з посиланням на науковців Українськаої Природоохоронної Групи – UNCG, передає Інше ТВ.

Астрагал висунський – вузьколокальний ендемічний вид, який наразі під найбільшою загрозою зникнення, оскільки південно-східні ділянки парку є лінією фронту на межі Миколаївської та Херсонської областей, а Березнегуватська територіальна громада регулярно страждає від постійних обстрілів агресором.

Додаткові ризики, що впливають на збереження виду, мають такі фактори, як відведення ділянок, де зростає цей вид, у приватну власність під цільове використання, яке є несумісним зі збереженням ґрунтового та рослинного покриву у природному стані.

Поки тривають активні бойові дії, дослідити стан популяцій виду, як і території регіонального ландшафтного парку «Висунсько-Інгулецький», немає можливості.

Фото: Ольга Красова, 2012

Надзвичайно рідкісний вид - астрагал висунський - під загрозою знищення на Миколаївщині через російські обстріли 1

Як повідомляло Інше ТВ, Наймасштабніші з часів Другої світової війни: знімки NASA показали пожежі на Кінбурні внаслідок бойових дій (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube